Bant Mag. yeni sergisini sunar: “Normalin hatırlanacak nesi var?”

Aylar sonra, Bant Mag. Havuz / Bina’da ilk fiziksel karma sergimizi açıyoruz. Farklı disiplinlerde üreten sanatçıların bir araya geldiği sergiyi hazırlarken bizi motive eden soru bu oldu: Normalin hatırlanacak nesi var? Açılış için 11 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da Bant Mag. Havuz / Bina’da buluşuyoruz. 

Tarih çoğunlukla başarısızlıkların kaydını tutarken, bu yenilgilerden oluşan ortak belleğimiz de kendi normalini yaratıyor. Bu perspektiften bakarken yenilgilerimiz değiştikçe normalimizin değişmemesi de imkânsız görünüyor. İçerisinde yaşadığımız zamanın birkaç normal öncesini hatırlamak için çaba sarf eden bazılarımız hariç, çoğunluk yeni normale adapte olmakla sınanıyor; her yeni bakış açısı, eskiyle olan ilişkisini tartışmaya açıyor. Biz de kişisel deneyimlerde gizlenen NORMAL’in peşinden, kolektif toplumsal yapıların dinamiklerine göz atmaya çalışıyoruz. En son hatırladığımız normal neydi?

“Ooo biri anlatsın hemen
Nedir bu normal?
Ooo canım sıkıldı artık
Yoksa ben miyim anormal?”

11 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’daki açılışın devamında Bant Mag. DJ set’le Bina giriş katında Normalin hatırlanacak nesi var?’ı kutluyoruz. Sergiyi ilerleyen günlerde her gün saat 19.00’a kadar Bant Mag. Havuz / Bina’da gezebilirsiniz.

Sergi sanatçıları:

Ali Taptık
Antre Sex
Aslı Özçelik
Asuman Tanyaş
Aylin Güngör
Ayşegül Karacan
Burak Ata
Burak Dak
Cansu Yıldıran
Deniz Bankal
Devin Yalkın
Elif Gülen
Elif Varol Ergen
Hilal Can
Moklich
Naz Tansel
Özgür Can Taşçı
Sadi Güran
Suzan Pektaş
Vardal Caniş
Zeynep Özkanca

Fotoğraf: Cansu Yıldıran