Umut dolu bir Barış Demirel şarkısı

Barış Demirel, çeşitli projeler ve düetlerle dallanıp budaklanan kariyerinin ilk solo albümü Mutluluklar’ı 2021’de yayımlamıştı. İkinci solosu için de arayı açmıyor. Bi’ Aralar İyiydim adını taşıyan yeni Barış Demirel albümünün çıkış teklisi, Universal Music Türkiye etiketiyle paylaşıldı.

“GÖNÜL YOLDAŞINI BULUR”un pordüktörlüğünü, uzun yıllardır birlikte sayısız projede güçlerini birleştirdiği Da Poet’le paylaşmış Barış Demirel. Akılda kalıcı bir trompet melodisinin üstüne, sözlerini tane tane söylüyor. Umut dolu bir yerden “Bu telaş bir gün durur, gönül yoldaşını bulur” diyor nakaratında. Kayıtlarda da Da Poet’in yanı sıra Orçun Saraçoğlu da davulları çalmış.

Mayıs ayında “Kâkülünde Ak Oldum (Kadebostany Rework)” parçasının da klibini çeken Canberk Ulusan & Büke Akşehirli ikilisi, yeni Barış Demirel güzelliği için de kamera arkasına geçmiş. Yer yer insanın içini açan manzaraların ve renkli zeminlerin önünde, yer yer bir kayıkta şarkısını çalıp söylerken izliyoruz Demirel’i. Klip hemen burada.

Barış Demirel, Canberk Ulusan ve Büke Akşehirli ile, “Kâkülünde Ak Oldum (Kadebostany Rework)” klibi vesilesiyle kısa bir sohbet etmiştik. Yaklaşan albüme, yeni DPBD kayıtlarına ve diğer projelere dair ipuçları da bulabileceğiniz röportaj buradan okunabilir.