Başka Sinema’dan yepyeni bir etkinlik: Eskişehir Film Geceleri

4. Ayvalık Film Festivali’ne geçtiğimiz günlerde nokta koyan Başka Sinema, bu kez rotayı Eskişehir’e çeviriyor. Bu sene ilk kez, 17 – 25 Eylül’de düzenlenecek olan Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri, açık havada gerçekleşecek film gösterimlerine katılmak isteyenleri her akşam saat 20.00’de, Eti Eski Fabrikası’na bekliyor. İnsanlar İkiye Ayrılır, Bir Nefes Daha ve Beni Sevenler Listesi gibi yılın ödüllü, ses getiren yapımlarının yönetmen ve ekipleri de Eskişehir’e konuk olacak.

Başka Sinema seçkisinden filmlerin gösterileceği etkinliğe başrollerini Anthony Hopkins ve Olivia Colman’ın paylaştığı, Oscar ödüllü The Father ile başlanacak. Emre Akay’ın patriarkal bir toplumda hayatta kalma mücadelesi veren genç bir kadına odaklandığı yeni uzun metrajı Av, hem Sundance’in Geceyarısı bölümünde hem de Berlin’in Panorama bölümünde gösterilen Censor, 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 2 ödüle uzanan Tunç Şahin filmi İnsanlar İkiye Ayrılır, 93. Akademi Ödülleri’nden En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ile dönen Minari, Joachim Trier’ın Cannes’da Altın Palmiye için yarışıp övgülere boğulan son işi The Worst Person in the World, Nisan Dağ’ın rap hayallerinin peşinde koşarken bonzai bağımlılığı ile savaş veren Fehmi’yi merkeze aldığı Bir Nefes Daha, Chloé Zhao’dan seneye damgasını vurup toplanmadık ödül bırakmayan Nomadland, Emre Erdoğdu’nun 40. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ödülüyle dönen filmi Beni Sevenler Listesi, gerçek bir olaydan uyarlanan Benedict Cumberbatch başrollü The Courier ve pandeminin başlarında tamamen Zoom üzerinden çekilen Host programdaki diğer yapımlar.

Etkinlik biletleri 17 Eylül’e kadar, Biletix üzerinden ön satışta. Gösterimlerde COVID-19 önlemleri uygulanacağını ekleyelim. Programı detaylı incelemek isteyenler için tek tık yeterli.

Yükleniyor...