“Batman: The Animated Series” bu kez de kutu oyun oluyor

Batman tutkunlarının favorisi olan, 1990’ların klasikleşmiş animasyon serisi Batman: The Animated Series , bu kez de bir kutu oyun olarak geri dönüyor.

Batman uyarlamaları arasında yarattığı atmosferle kendine özel bir yer edinen ve 1990’larda çocukluğunu yaşayan kitlenin Kara Şövalye’yi sevmesinin en temel sebeplerinden biri olan söz konusu seri, geçtiğimiz yıl da bir kart oyununa dönüştürülmüştü.

IDW Games tarafından duyurulan yeni kutu oyunuysa Batman: The Animated Series – Gotham Under Siege ismini taşıyor. Tasarımı Richard Launius ve Michael Guigliano tarafından yapılan oyun, maksimum beş kişiyle oynanıyor ve Kara Şövalye’nin kendisine yardım eden diğer kahramanlarla birlikte Gotham’ı kötülerden koruduğu yeni maceralara davet ediyor. Oyundaki karakterlerin seçimi ve tasarımı doğrudan Batman: The Animated Series ’den yola çıkarak yapılmış. Önümüzdeki ay gerçekleşecek Origins Game Fair’de detaylı bir şekilde görücüye çıkacak oyundan paylaşılan ilk görsellerde çeşitli kartlar ve oyuncuların kullanabildiği figürler yer alıyor.