Yeni Beach House albümüne doğru üçüncü round

Baltimore çıkışlı dream pop ikilisi Beach House, dört bölüm hâlinde tamamlanacak yeni albümü öncesinde üçüncü kısmı dinlemeye açtı. Once Twice Melody isimli yeni Beach House albümü, Sub Pop etiketiyle yayımlanacak ve ekibin sekizinci stüdyo albümü olacak.

Kasımda Chapter 1, aralıkta da Chapter 2 koleksiyonlarını yayımlayan ikili, bu kez beş şarkılık Chapter 3 ile karşımızda. “Sunset”, “Only You Know”, “Another Go Around” “Masquerade”, ve “Illusion of Forever” isimli parçalar, albüm akışının 9-13 aralığına denk geliyor. Final bölümüyle birlikte albümün tamamı 18 Şubat’ta ortaya çıkmış olacak.

Victoria Legrand’ın 60’lar folk rüzgârı estiren vokallerini akustik gitar ve yaylılarla buluşturan “Sunset”, yeni beşliye dingin bir açılış yapıyor. İkinci parça “Only You Know”, bildik Beach House formülüne daha yakın bir yerde konumlanıyor. “Another Go Around” ise hiç acelesi olmayan, birlikte hissetmeye çağıran bir parça; dokunaklı, sade ve düşsel şarkılar yaratmakta ne kadar ustalaştıklarını hatırlatıyor âdeta. Dördüncü parça “Masquarade”de Beach House usulü sembolik anlatı, elektronik dokunuşlarla harmanlanıyor. Bir ninniyi andıran “Illusion of Forever” ise, hemen her Beach House albümünde kendine yer bulabilecek türden, tanıdık tınlayan bir şarkı.

Görsel dünyasıyla Once Twice Melody: Chapter 3

Parçaların hepsi için ayrı ayrı hazırlanmış animasyon lirik videolar da var. Beach House Video Zone ismini verdikleri YouTube kanallarından hem tek başlarına hem grup hâlinde paylaşılan kliplerin her biri için farklı bir animasyon sanatçısıyla çalışılmış. Sırasıyla Alexa Lim Haas, Ethan Fedele, Annapurna Kumar & Kevin Eskew, Scott Kiernan ve Cossa’nın hazırladığı görsel eşlikçiler, buradan izlenebilir.

Son Beach House albümü 7, 2018’de yayımlanmıştı. Bu aralığın ardından tam 18 şarkılık, yaklaşık 85 dakikalık bir albümle dönüyor olmaları başlı başına heyecan verici. Dört aya yayılmış yayın takvimiyle, Once Twice Melody’nin her detayını sindirmek için anlamlı bir metot izledi Victoria Legrand – Alex Scally ikilisi.