“Beetlejuice”, Broadway müzikali oluyor

Tim Burton’ın klasik filmlerinden Beetlejuice‘a dair ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Orijinal Beetlejuice kadrosunun yer alacağı devam filmiyle ilgili çıkan söylentilerin ardından şimdi de filmin Broadway müzikali olarak uyarlanması planlanıyor.

2018-2019 sezonu için düşünülen Beetlejuice müzikalini yöneteceği iddia edilen isim de Alex Timbers. Yaratıcılarından biri olduğu Mozart In The Jungle dizisiyle Altın Küre kazanan Timbers, daha önce birçok heyecan verici sahne prodüksiyonunda yer almıştı. David Byrne ve Fatboy Slim’in müziklerine imzasını attığı Here Lies Love‘ın ve 2014 yılında sahnelenen Rocky: The Musical‘ın yönetmenliğini üstlenen Timbers, son olarak Frozen‘ın müzikal uyarlaması için çalışmalara başlamıştı fakat yaşanan birtakım sıkıntıların ardından projeden ayrılmıştı.

New York Post’un haberine göre, Beetlejuice filminin Broadway uyarlamasında henüz bazı taslaklar üzerine çalışılıyor. Fakat serinin devam filmi için de aynı şeyi söylemek zor. İlk filmin oyuncu kadrosunda yer alan Winona Ryder, geçtiğimiz haftalarda verdiği bir röportajında filmin geleceğine dair umudunu yitirmeye başladığını dile getirmişti.