Benson Boone ve duygu yüklü GHOST TOWN #çizgihikaye

TikTok’ta yaklaşık 2 milyon takipçisi olan Benson Boone, 2021 ile birlikte kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Duygu yüklü bir piyano baladı olan “GHOST TOWN” isimli ilk teklisiyle büyük bir çıkış yakalayan Boone ve müziğinin ardındakilere, Sadi Güran’ın illüstrasyonlarıyla bakıyoruz.

Benson Boone

Henüz 19 yaşında olan Benson Boone, Los Angeles’da yaşıyor. Müzikle olan ilişkisinin filizlenmesi, lise yıllarına denk geliyor. Bir yetenek gösterisi için kurdukları grupla sergilediği performansla tüm dinleyicileri büyülemiş, sonra da gerçek tutkusunun ne olduğunu tespit etmişti. Artık müzik yapacaktı. 2021 başlarında, ülkesinin anaakım müzik sahnesini şekillendiren American Idol yarışmasına başvurdu. Elemelerde Aidan Martin’den “Punchline”a getirdiği yorumla tüm jüri üyelerinden övgüler topladı. Lionel Richie, Benson Boone için “doğal bir yetenek” yorumunu yaparken; Katy Perry American Idol’ı kazanacak bir kumaşa sahip olduğunu dile getirdi. Hollywood’un kapıları aralanmışken, bu yarışmanın müzisyenlere olan yaklaşımının, tutkusuyla örtüşmediğini fark etti ve yarışmadan çekildi. “Kolay bir karar değildi elbet ama dünyaya kendimi olmadığım şekilde göstermek istemedim.” diyor bu kararı hakkında.

Dan Reynolds

American Idol’ın yıldız jürisiyle yola devam etmedi ama bir başka yıldız akıl hocası olarak devreye girdi: Imagine Dragons’ın vokalisti ve şarkı yazarı Dan Reynolds. Warner Records bünyesinde faaliyet gösteren plak şirketi Night Street’in kurucusu olan Reynolds, Benson Boone ile üretimleri üzerine çalışmasının yanı sıra kendisini plak şirketinin kataloğuna da ekledi. Tabii ki ilk teklisi “GHOST TOWN” ile.

Benson Boone GHOST TOWN

“Belki beni sevdiğin için kendini sevemiyorsundur” gibi güçlü cümlelere sahip bir şarkı “GHOST TOWN”. Yıpratıcı ilişkilere dürüst bir açıyla yaklaşıyor. Piyanonun dokunaklı yürüyüşü üzerine, gerçek hislerle dolu vokal partisyonlarını serpiştiriyor. Şarkının çıkış noktası, yakın arkadaşlarından birinin içinde olduğu toksik ilişkiye dair gözlemleri. Bu süreçte kendi duygu dünyasında da olgunlaştığını fark etmiş Boone. Arkadaşları Matt Eastin & Ty Arnold ikilisinin ellerinden çıkan siyah beyaz klibi de parçanın barındırdığı duygu durumlarına harika bir eşlikçi.

Ülkesindeki liste başarısının yanı sıra Norveç, İsveç ve Danimarka’da da 2021’de en çok dinlenen parçalar arasında kendine yer bulan “GHOST TOWN”, uzun soluklu ve çarpıcı bir kariyerin ilk adımı olarak algılanabilir. İsmini daha çok duyacağımıza hiiiç şüphe yok. An itibariyle yalnızca Spotify’da 50 milyondan fazla kez dinlenmiş teklisinin, “kamp ateşi versiyonu” da yayımlandı. Bu kez piyanonun yerini atmosferik sesler ve elektronik beatler almış.