Berke Can Özcan’dan bir davul güzellemesi: “The Drums”

Dandadadan, Big Beats Big Times, Marika, 123 ve sayısız projesiyle farklı müzikal dehlizlerde keşiflere çıkan Berke Can Özcan, şapkasından ne çıkaracağını kestirmenin asla mümkün olmadığı isimlerden biri. Yetenekli davulcu, yalnızca perküsif enstrümanlar kullanarak oluşturduğu “The Drums” isimli parçasını Bandcamp sayfası aracılığıyla yayımladı.

Parçada duyduğumuz konuşma sample’ları ise daha önce Özcan’la Big Beats Big Times projesinde de iş birliği yapan Amerikalı davulcu Kenny Wollesen’e ait. Miks ve mastering işlemleri Ahmet Ali Arslan imzası taşıyan parçaya buradan ulaşabilirsiniz. Kapak görseli de Elif Kayaman’dan. Berke Can Özcan, şarkıyı paylaşırken yaptığı açıklamada Bandcamp hesabını daha aktif kullanmaya karar verdiğini ve yalnızca bu platformda yayımlanacak kimi kayıtların bizi beklediğini de söylüyor. Kısacası, yeni güzellikler için müzisyenin Bandcamp sayfasını takip etmekte fayda var.

Geçtiğimiz haftalarda Ahmet Ali Arslan’la düetlerinin ilki olan “Mor” parçası da yayımlanmıştı. İkilinin sıradaki iş birliği de 22 Mayıs’ta dijital platformlardaki yerini alacak.