Beyoğlu Sineması‘ndan haftalık sinema gazetesi: “1989”

Tüm dünyada etkisi güçlü şekilde devam eden salgının birçok sektörde olduğu gibi sinema sektöründe de önemli maddî ve manevî kayıplar yarattığı biliniyor. Birçok çalışanın ücretsiz izne çıkarıldığı veya işten atıldığı süreçte Beyoğlu Sineması, çalışanlarının haklarını koruyarak onları ücretli izne çıkmalarını sağlayan nadir işletmelerden biri.  Sinema üretimlerinin de durduğu veya ertelendiği bu önemli süreçte ilgiyi canlı tutmak, sürecin kaydını tutup sinema kültürünü devam ettirmek önemli hale geliyor.

Bu sebeplerle, kapılarını tedbir amacıyla kapatan Beyoğlu Sineması, sinemaseverlerle haftalık hazırlanacak sinema gazetesi 1989 aracılığıyla buluşmak istiyor. Abone sistemi ile destek bekleyen 1989, hem farklı bir mecradan sinema kültürünün bir parçası olmayı devam ettirecek hem de salgın günlerinde sektörün nasıl etkilendiğini belgeleyecek önemli bir arşiv çalışması olacak. 

Adını Beyoğlu Sineması’nın kuruluş yılından alan haftalık sinema gazetesi 1989’a abone olmak ve daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazı: Işıl Saykan