Haberi Nicole Kidman’dan alın: Big Little Lies geri dönüyor

Yazı: Melis Tire

Dört Altın Küre ve sekiz Emmy dâhil 50 ödül kazanan iki sezonuyla, HBO klasikleri arasında yerini almıştı Big Little Lies. Liane Moriarty’nin aynı adlı kitabından uyarlanan kara komedinin 2019’da yayımlanan son sezonunun ardından geri dönüş için hazırlıkların başladığı anlaşılıyor. Kaynak: Nicole Kidman.

İlk sezonu 2021’de aramızdan ayrılan Kanadalı sinemacı Jean-Marc Vallée tarafından, 2. sezonu ise American Honey (2016) ile tanınan Andrea Arnold tarafından çekilen Big Little Lies, küçük bir sahil kenti olan Monterey’de yaşayan, aynı ilkokula giden çocukların ve ailelerinin karmaşık yaşamlarını anlatıyor. Uyarlama senaryosu Ally McBeal ve Boston Legal gibi hukuk dramalarının senaristi David E. Kelley tarafından yazılan dizinin oyuncu kadrosu da bir harika. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Zoë Kravitz Laura Dern, Adam Scott, Alexander Skarsgård diye uzayıp giden künyeye, 2. sezonda Meryl Streep’in de eklendiğini hatırlatalım.

HBO’nun haklarını almak için Netflix’le tutuştuğu kıyasıya rekabetle de gündem olan Big Little Lies, tabii ki oyuncu kadrosuna da çeşitli röportajlarda veya basın toplantılarında hatırlatılıyor. “Bir gün geri döner mi?” beklentisi bugüne dek karşılıksız kalmış olsa da müjdeyi veren, Florida’daki golf turnuvası CME Group Tour Championship vesilesiyle basının huzuruna çıkan Nicole Kidman oldu. “Kariyerinde en sevdiğin rol hangisiydi?” minvalindeki soruyu öncelikle Moulin Rouge! filmini anarak yanıtlayan Avustralyalı oyuncu, lafı pek uzatmadan konuyu Big Little Lies dizisine getirmiş. Çocuklarının dünyaya geldiği ve artık emekli olmaya dair düşüncelerin zihninde dolaştığı bir dönemde hayatına Big Little Lies’ın girdiğini anımsatan Kidman, Reese Witherspoon ile yapımcı olarak da görev aldıkları diziyi dev bir başarı olarak tanımlamış. Ardından da büyük haberi vermiş: “Ve size 3. bir sezon daha getireceğiz, haberiniz olsun.”

2. sezon bölümleriyle kitabın kapsamının dışına (yazar Liane Moriarty rehberliğinde) çıkan dizinin yaklaşık beş yıllık aradan nasıl döneceği elbet merak konusu. Oyuncu kadrosunun tamamının geri dönüp dönmeyeceği ve yönetmen koltuğunda bir kez daha Andrea Arnold’u görüp görmeyeceğimiz de aynı şekilde. HBO’dan resmî duyuru için takipteyiz!