Bir ay sürecek Jam Session maratonu başlıyor

İstanbul’u bir ay boyunca konserler ve söyleşilerle donatacak Jam Session, 1 Mart’ta başlıyor. Sekiz mekâna yayılacak Jam Session kapsamında bizi neler bekliyor, bir bakalım.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan sahneler arası müzik yolculuğu Jam Session, 14 performans ve 3 söyleşiye programında yer veriyor. Etnik elektronik tınılardan progresif rock’a geniş bir ses skalasını bir araya getirecek Jam Session konserleri, 1 Mart’ta Bant Mag. Havuz’da Can Güngör’le başlıyor. Uzun bir aranın ardından ilk konserini Jam Session kapsamında verecek olan Güngör, yakında yayınlanacak yeni albümü öncesinde Can Aydınoğlu’yla birlikte sahnede olacak. 2 Mart Cumartesi gecesi buluşma noktamız yine Bant Mag. Havuz ve sahne Islandman’in. Karakteristik psikedelik dans tınılarıyla benzersiz bir konser deneyimi vaat eden Tolga Böyük, Eralp Güven ve Erdem Başer üçlüsü, canlı performanslarıyla Montreux Caz Festivali’nden de ödülle ayrılmıştı.

6 Mart Çarşamba akşamı Arnavutköy’deki House of Fuzuli’ye (Backyard) taşınan Jam Session, rock, funk ve pop repertuvarlarıyla sahnede olacak Fuzuli’nin konseriyle devam edecek. Festival 7 Mart’ta yeniden Kadıköy’e dönecek. Ünlü oyuncu Şebnem Bozoklu’nun konuk olacağı “Tv’de 90’lar Söyleşisi”, Bant Mag. Havuz’da gerçekleşecek. 8-9 Mart’ta Buddha’daki Jam Session konserlerinde de müzikal yolculuğunda 20 yılı geride bırakan rock grubu Nefes ve enerjik sahne performanslarıyla bilinen Matmazel sahneyi devralacak.

80’ler, 90’lar ve günümüzden popüler disko, R&B ve pop şarkılara yaptıkları coşkulu cover’larla tanınan Six Pack, Jam Session kapsamında 13 Mart’ta Moda Kayıkhane sahnesinde olacak. Bu haftanın ikinci Jam Session buluşmasında Aksi ev sahipliğinde 14 Mart’ta, ülkenin ilk Youtube fenomenlerinden olan Batesmotelpro ekibinin konuk olacağı bir söyleşi var.

Doğu ve batıdan müzikal gelenek ve unsurları tek potada eriterek etnik bir karışım yaratan Nusaibin’in 21 Mart Perşembe akşamı arkaoda’daki performansı, Jam Session’ın kaçırılmaması gereken konserleri arasında altı çizilmesi gerekenlerden. Yeni albümünü geçtiğimiz haftalarda yayınlayan No Land de Jam Session kapsamında 22 Mart’ta KargART sahnesinde. Uzun bir aranın ardından sahnelere dönen ve iki de yeni şarkı yayınlayan ikonik grup Nekropsi, Salon İKSV’yi 22-23 Mart’ta iki gece üst üste hakimiyeti altına alacak.

Jam Session’ın son hafta etkinlikleri, 27 Mart’ta yine House of Fuzuli’deki Fuzuli konseriyle başlıyor. 28 Mart’ta Aksi’deki söyleşinin konuğuysa Yedinci Ev grubuyla da tanınan müzisyen Birkan Nasuhoğlu. Festivalin son konserlerine Moda Kayıkhane ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de pop müziğin son yıllardaki en popüler seslerinden biri olan Fatma Turgut ve blues tutkusunu farklı uçlarla kesiştirmeyi alışkanlık edinen Evrencan Gündüz, Jam Session’ın bu seneki kapanışını gerçekleştirecek.

Jam Session Takvim