Bir Elton John - Metallica ortaklığı

Elton John, Apple Music 1’da yayımlanan radyo programı Rocket Hour’un son bölümünde kariyerinin ilk stüdyo albümünü geçtiğimiz ay paylaşan SG Lewis’i ağırladı. Yayının en dikkat çekici detayı, Elton John’un şu sıralar Metallica’yla bir şeyler üzerine çalıştığını dillendirmesi!

Henüz bu “bir şeyler”in ne olduğuna dair bir bilgi yok. Miley Cyrus’un Metallica coverlarından oluşacak albümünde “Nothing Else Matters” yorumunda John’un piyanonun başında olacağı biliniyor ama bahsettiği “şeyler”, doğrudan grupla yaptığı bir iş birliği anlaşılan.

Kariyeri boyunca Luciano Pavarotti’den Kiki Dee’ye sayısız müzisyenle düetler yapan ve farklı türlere dalıp çıkan Elton John’un son yıllarda rock ve metal dünyasında da akılda kalan ortaklıkları olmuştu. 2013’te Queens of the Stone Age’in …Like Clockwork albümündeki prodüktörlerden biri olan John, “Fairweather Friends” şarkısına imzasını atmıştı. Parçanın ilk 30 saniyesinin akıllara Duman’ı getirdiğini de buraya not düşelim. 

Ozzy Osbourne’un 2020 albümü Ordinary Man’e ismini veren şarkı da bir Elton John düeti. Ozzy, şarkıyı yazdıktan sonra bir Elton John parçası gibi olduğunu düşünmüş ve sonrasında müzisyenin kapısını çalmış. 

Son Metallica albümü Hardwired… To Self-Destruct’ın üstünden beş yıl geçti. Birkaç aydır grubun yeni albümün yazım aşamasını tamamladığı ve kayıtların yakında başlayacağına dair söylentiler gündemde.