Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Canozan ve Sedef Sebüktekin’le “Şarkıların Ev Hali”

Yerli sahnede yeni neslin dikkat çekici müzisyen ve bestecileri Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Canozan ve Sedef Sebüktekin, Şarkıların Ev Hali adlı 8 şarkılık bir ortaklık için kolları sıvadı. Eylül ayı boyunca İstanbul dışında bir eve kapanarak kendilerini izole edecek, birlikte üretecek, paylaşacak ve birbirlerine yol arkadaşlığı yapacaklar. 

Albüm, Universal Müzik Türkiye etiketiyle paylaşılacak. Müzisyenlerin bu bir aylık süreçte yaşadıklarını tasvir eden video günlükler, takipçilerinden gelen soruları yanıtlayacakları videolar ve canlı performanslar da kayda alınacak.

Birkan Nasuhoğlu

Yedinci Ev grubundan tanıdığımız, “Sevsene Beni”, “Kalbim Seni Arıyor” ve “Sarhoşum” gibi şarkıların mimarı Birkan Nasuhoğlu’nun, Elçin Orçun ile birlikte yayımladıkları “Varsa Yoksa” ve “Bi Fazla” teklileri dijital platformlarda büyük ilgi gördü. 2018’de Yedinci Ev’in müzikal yolculuğuna son verme kararı almasıyla birlikte yeni şarkılarını paylaşmak için solo kariyerine odaklandı. 2019 senesinde 7 tekli ve 5 şarkılık bir EP yayımlayan Nasuhoğlu, 2020’de de yeni teklilerine devam etti.

Nova Norda

Sahne adını Kuzey Yıldızı anlamında kullanıyor. Müziğe 7 yaşında piyano çalarak başladı. Üniversite yıllarında birçok grupta ve koroda yer alan Nova Norda, Boğaziçi Üniversitesi’nin Müzik Kulübü bünyesinde yer alan Rock Korosu’na koro şefliği yaptı. Şubat 2018’de yayımladığı ilk teklisi “Çıktım Bi Yola” ile kurumsal kariyerini bırakarak müzik dünyasına kararlı bir adım attı. Ülkenin dört bir yanını festivallere katılan Nova Norda, yarın yokmuşçasına sevme hissini incelikle işlediği “Kim Üzdü Seni” ile birkaç ay süren sessizliğini bozdu.

Canozan

Türkçe folk ezgilerinden elektronik tınılara, herhangi bir müzik türüne kök salmayı reddeden Canozan; Bulutsuzluk Özlemi, Bob Dylan ve Bülent Ortaçgil gibi isimlerden etkilendi. Deniz Tekin’le seslendirdiği “Transatlantik” şarkısıyla çıkış yakaladı. 2015’te Delirmiyorsan Tebrikler adlı ilk albümünü; ardından da sırasıyla Bi Şey Var, Derleme ve Dolunay adlı albümlerini yayımladı. Nisan 2020’de ise Avrupa Müzik etiketiyle “Paranoyak”ı paylaştı. 

Sedef Sebüktekin

Sedef Sebüktekin, İstanbul’da doğdu; lisede davul çaldı, eş zamanlı olarak gitarda besteler yaptı ve şarkılarını seslendirmeye başladı. Üniversiteye geçtiğinde odasında kayıtlar yapmaya başladı. “Kısalar” adını verdiği, her hafta besteleyip, kaydedip yayımladığı 1 dakikalık şarkılar, müziğini paylaşmak adına attığı ilk adım oldu. 2015’te Sofar Istanbul’da seslendirdiği Canozan şarkısı “Bul Beni” ile daha geniş bir kitlenin ilgisini çekti. Ardından yine kendi evinde kaydettiği ve kendi halindeki ruhunu yansıtan şarkılarıyla yoluna devam etti. 2019’da “Ara”, 2020’de “Unutmam Lazım” ve “Gözün Doysun” teklilerini çıkardı. Melankolik bir ruh hâlinde salınma hissi uyandıran şarkılarını paylaşmaya devam etmekte.

Yazı: Ezgi Karaarslan