Birkan Nasuhoğlu’yla türkülerin izinde

NAKİT ve Yedinci Ev gibi gruplarıyla yaptığı üretimlerin ardından solo kariyerine odaklanan Birkan Nasuhoğlu, 2021’de hız kesmiyor. Seneyi Nova Norda, Canozan ve Sedef Sebüktekin’le ortaklaştıkları Evde albümüyle açan, 12 Şubat’ta Nova Norda’yla bir düet daha yayımlayan Nasuhoğlu; bu sefer alışılmışın dışında bir projeyle karşımızda.

İki türkü yorumu bir de yeni şarkıdan oluşan Tanrı Türkü Dinliyor, GTR Müzik etiketiyle dijital platformlarda. Nasuhoğlu’nun düzenlemesini üstlendiği yeni kayıtları, canlı performans videoları eşliğinde yayımlandı. Klipler, Ali Kanıbelli yönetmenliğinde Kadıköy’deki All Saints kilisesinde çekilmiş.

Tanrı Türkü Dinliyor’da yer alan şarkılardan ilki, sözleri Pir Sultan Abdal’a, müziği Ali Sultan’a ait “Dostum Dostum”. Aşık Mahzuni Şerif’in “İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım” türküsü de Nasuhoğlu düzenlemesiyle seçkide. Maxi single’ın son parçası ise müzisyenin türkülerden ilham alarak yaptığı bir beste. İsmi “Ben Ahımı Aldım” ve ortak dertlere sahip iki arkadaşın hissettiklerini şarkılaştırıyor. Nasuhoğlu’na kopuzuyla Ozan Sarohan eşlik etmekte.

Birkan Nasuhoğlu ve diğer yaratıcılarından Evde albümünün perde arkasını dinlediğimiz röportaja da buradan ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...