“Black Widow” filminin oyuncu kadrosu şekilleniyor

Captain Marvel filminin gişe hasılatı, Marvel sinematik evreninin yapımcılarını fazlasıyla memnun etmiş olacak ki bir başka kadın kahramanın solo filmi için kollar sıvandı. Marvel Studios, Black Widow filminin oyuncu kadrosuna iki heyecan verici ismi dahil eti.

Başrolünde, Marvel sinematik evreninde birçok farklı yapımda Black Widow’u canlandıran Scarlett Johansson’u izleyeceğimiz filmin yönetmenliğini ise Cate Shortland yapacak. Berlin Syndrome ve Lore gibi dikkat çekici filmleriyle tanınan Avustralyalı yönetmen, yakında Marvel’s Vision and Scarlett Witch isimli animasyon serisiyle karşımıza çıkacak Jac Schaeffer imzalı senaryoyla kameranın arkasına geçiyor.

Yakında vizyona girecek Hellboy filminde başrolde izleyeceğimiz ve hayatımıza Stranger Things’le girmiş olan David Harbour, Black Widow filminde rol alacağı açıklanan isimlerden ilki oldu. Black Widow’da kimi oynayacağı açıklanmayan Harbour’ın filme katıldığı haberlerinin üstünden kısa bir süre geçmişken, Oscar adayı Rachel Weisz’ın da filmin oyuncu kadrosundaki yerini aldığı duyuruldu. Son olarak The Favourite’daki nefis performansını izlediğimiz İngiliz oyuncunun Marvel evreninde hangi karaktere hayat vereceği bilinmiyor.

Kadın kahramanları için peşi sıra solo filmler çekmeye devam edecek gibi görünen Marvel’dan bir Gamora filmi de istiyoruz!