“Blade Runner” evreninde her şeyin 10 yıl öncesine

Doctor Who, Penny Dreadful, Tekken gibi evrenleri çizgi roman sayfalarına taşıyan Titan Comics, Andres Guinaldo’nun daha önce bu formatta yayımlanmamış çizimlerinden oluşan Blade Runner 2019 ile, Blade Runner dünyasının kapısını aralamıştı. 

Sırada ilgi çekici bir iş daha var. İlk bölümü basılı ve dijital olarak 24 Şubat’ta yayımlanacak Blade Runner Origins, Ridley Scott’ın orijinal filminin 10 yıl öncesine davet ediyor. 

Henüz Blade Runner’ların ortaya çıkmadığı 2009 Los Angeles’ında bilim kurgu ve suç nüanslarını iç içe geçiren Blade Runner Origins, LAPD dedektifi Cal Moreaux’yu merkezine alıyor. Tyrell Corporation’da çalışan bir bilim insanının şüpheli ölümünü aydınlatmaya çalışırken dünyayı derinden etkileyecek bir komplo teorisini işaret eden kimi belgelere ulaşan dedektif, şirketin yeni nesil replicantlar üzerine çalıştığını ortaya çıkarır.

Geçtiğimiz günlerde Titan Comics’in YouTube kanalında paylaşılan bir dakikalık fragman, seride okuyucuları nelerin beklediğine dair ipuçları veriyor.

Blade Runner Origins’in yaratıcı ekibine dikkat çekmekte fayda var. Supergirl ve Star Trek yazarı Mike Johnson, American Gods senaristlerinden Mellow Brown ve çizgi roman evreninin popüler kadın kahramanları Batwoman, Wonder Woman ve Supergirl için yaptığı çalışmalarla tanınan K. Perkins ortaklığıyla yazılan hikâyeyi Fernando Dagnino resimlemiş. Kendisini Justice League ve Suicide Squad yayınlarından tanıyoruz.