BluTV'nin ilk filmiyle tanışın: "İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7Yüz Hikayesi"

Çevrimiçi izleme platformu BluTV’nin orijinal içeriklerinden olan 7Yüz dizisi, 2017’de seyirciyle buluşmuş; “yüzleşme” teması taşıyan, birbirinden bağımsız öyküleri, her bölüm farklı tonlarda karşımıza çıkarmıştı. Türkiye’de daha önce denenmemiş antolojik bir formata sahip yapım, özellikle iddialı oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyordu.

Dizinin proje tasarımını üstlenen, yönettiği Karışık Kaset filminden de hatırlanabilecek Tunç Şahin; 7Yüz projesini üç yılın ardından bir filmle devam ettiriyor. İnsanlar İkiye Ayrılır: Bir 7Yüz Hikayesi ismini taşıyan filmin yönetmen ve senarist koltuğunda, bir kez daha Şahin’i görüyoruz. Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın başrollerde aldığı projenin çekimleri tamamlandı ve ilk kareler gün yüzüne çıktı.

Peki İnsanlar İkiye Ayrılır’da ne izleyeceğiz? Duygu ve Bahadır, bankaların çeşitli sebeplerden peşine düşemedikleri borçları satın alıp, her ne pahasına olursa olsun tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirkette çalışmaktadırlar. Yollarının Ceren’le kesişmesiyle değişen hikâyelerini anlatacak İnsanlar İkiye Ayrılır; “oldukça sert bir sistem eleştirisi” olarak tanımlanıyor. Filmin önümüzdeki kış seyirciyle buluşması planlanıyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer