Bon Iver, yeni albümünden iki parça daha paylaştı

2016 çıkışlı 22, a Million’ı  takiben geçtiğimiz ay “Hey, Ma” ve “U (Man Alike)” adlı iki yeni tekli çıkaran Bon Iver, geçen hafta yayınladığı kliple ipuçlarını verdiği yeni albümü i,i’ı iki yeni tekli ile duyurdu.

Advertisement

Moses Sumney’den Bruce Hornsby’e, James Blake’ten The National’ın Bryce ve Aaron Desnner’ine değin bir dizi diğer müzisyenin de katkıda bulunduğu albüm, Bon Iver için mevsimsel bir tamamlanış anlamına geliyor. Resmî sitelerinden yapılan açıklamada grup albüm için; “i,i’deki 13 şarkı bir döngüyü tamamlıyor. For Emma Forever Ago’nun kışından Bon Iver, Bon Iver’ın coşkulu baharı ve 22, a Million’un çılgın yazı geldi. Şimdi de i,i ile güz geliyor erkenden.” diyor.

Wisconsin’in April Base’inden Texas’ın Sonic Ranch’ine uzanan yoğun bir sürecin sonucu olan albüm için Justin Vernon; “i,i en olgun, tamamlanmış işimiz gibi hissettiriyor. Sanki hayatta bunca şey deneyimledikten sonra, ve güneş batmaya başladığında, bir perspektif kazanıyorsunuz. Ondan sonra bu perspektifi daha dürüst, cömert bir işe dahil edebiliyorsunuz” diyor

30 Ağustos’ta Jagjaguwar’dan çıkacak albümden “Faith” ve “Jelmore” isimli yeni Bon Iver parçaları aşağıda.

(Yazı: Koray Soylu)