Bon Scott üzerine iki belgesel birden!

Eski AC/DC solisti Bon Scott hakkında iki belgesel birden geliyor: Biri AC/DC öncesi yıllarına yoğunlaşacak Looking For Bon; biri biyografik olup AC/DC yılları sırasındaki popülaritesini sinematografik olarak ele alacak Bon Scott: The Legend of AC/DC.

Billboard’da çıkan habere göre Looking For Bon, Bon Scott’ın 1970-1974 yılları arasındaki üretken müzikal kariyerine odaklanacak ve anlatıcılığını Braveheart, The Departed gibi filmlerden tanıdığımız David O’Hara üstlenecek. Belgeselin 2015 yılı içinde izleyiciyle buluşması planlanıyor ve görsel materyalin büyük kısmı Bon Scott’un arşiv kayıtlarından oluşacak.

Geçtiğimiz yıl sözü geçen bir diğer Bon Scott belgeselinin ise, AC/DC üyelerinin itirazlarına rağmen çekilmesi kesinleşti. Rob Liotti’nin senaryosunu yazıp yapımcılığını üstlendiği belgesel Bon Scott: The Legend of AC/DC’nin, sanatçının hayatının sinematografik bir anlatısı niteliğinde olması planlanıyor. Sürece katkıda bulunan eski Mount Lofty Rangers üyelerinden Peter Head, Scott’un anekdotlarını ve kendi el yazısıyıla yazdığı mektupları Liotti’yle paylaşıp, konuyla ilgili tek arzusunun izleyicinin Bon Scott’u doğru anlaması olduğunu söylemiş. Belgesel için henüz bir çıkış tarihi öngörülemiyor.