Bonkis’in Bozcaadası’nda bir Nilipek. şarkısı: Yaprak

Deniz Tezuysal’ın bir zamanlar Kadıköy’de konumlanan kafesinden yola çıkarak yazdığı Bonkis’in, onun sözleriyle “savruk, inatçı ve samimi” baş karakteri Deniz, yerli yapımlarda benzerine pek rastlamadığımız türden biri: Bir türlü memnun edemediği ebeveynleri tarafından köşeye sıkıştırılmış, hayalperest ve şehirli bir kadın. Bir çırpıda, kıkırtıyla tüketilmeye müsait dizi; erkeklerin öykülerini, dertlerini, iç hesaplaşmalarını pek seven sektörümüzde, varlığıyla nefes aldırıp umut aşılayan işlerden biri oldu. Taze haber: Nilipek. ortaklıklı kliple gülümsetmeye devam ediyor Bonkis.

Kahkaha dolu sahnelere fon olarak sadece Kadıköy’ün değil, büyüleyici doğa manzaralarının da eşlik ettiği; daha renkli, aydınlık, ilham verici ve umutlu bölümlerden oluşan ikinci sezonda bir de Nilipek. sürprizi var. Instagram paylaşımında, “Diziyi izleyen herkesi sahneleri hatırlayıp, ‘ah ya’ demeye; henüz izlememiş olanları da küçük, tatlı ama seyir zevkini azaltmayacak spoilerlar yemeye bekliyoruz.” diyerek yeni klibi izlemeye çağırdı müzisyen.

Bozcaada’da, bir gün batımındayız. Deniz ve arkadaşlarıyla birlikte, sahnede ışıldayan Nilipek.’i izliyoruz. 2020 tarihli mektuplar albümünden “Yaprak” geliyor kulağımıza. “Benden kırdığın yaprağı başkasının bedenine eksen, tutar mı?” sorusuyla kalplerimiz kırılacak gibi olsa da hemen ardından gelen, “Döküldükçe yeni yapraklarıyla / Yemyeşil yeni yapraklarıyla / Çiçek yaşamaya devam ediyor.” sözleriyle derin bir nefes alıyor, bu sefer de yaz akşamlarının özlemiyle doluyoruz.