BOOM! Studios’un “The Red Mother”ına ilk bakış

TMNT, Adventure Time ve Rugrats gibi yapımlar için hazırladığı çizgi roman serileriyle sık sık gündemimize gelen BOOM! Studios, aralıkta başlayacak yeni serisi The Red Mother’ı tanıttı.

The Beauty ve The Realm serileriyle tanınan Jeremy Haun’un yazdığı The Red Mother, mistik bir gerilim serisi olacak. Daisy McDonough isimli genç bir kadını merkezine alan seri, bu karakterin yaşadığı korkunç bir olayın ardından yaralanmasıyla bizi hikâyeye sokacak olayda gözünü kaybeden ve yerine bir protez göz yerleştirilen McDonough, dünyanın geri kalanının göremediği bazı şeyleri görmeye başlayacak. Bu sayede seriye ismini veren Red Mother karakteriyle iletişime geçebilen McDonoguh’ın korku ve fantastik öğeleri kesiştiren macerasının ilk bölümü 11 Aralık’ta raflarda olacak.

Image Comics’in benzer bir atmosfer sunan çizgi romanı Regression’ın çizeri Danny Luckert’’ın da projeye dahil olması bir başka heyecan unsuru. Luckert yaptığı açıklamada yine korku janrına döndüğü için heyecanlı olduğunu ve çok fazla ‘kırmızı mürekkep’ kullanmak durumunda kaldığını belirtiyor. The Red Mother’a ilk bakış, BOOM!’un paylaştığı varyant kapaklar ve sayfa tasarımlarıyla hemen aşağıda.