“Breaking Bad” temalı Monopoly oyunu

Geçtiğimiz yıl Netflix’te yayımlanan El Camino spin-off’u ile adından tekrar söz ettiren Breaking Bad, bu sefer  kutu oyunu olarak geri dönüyor. Breaking Bad temalı Monopoly oyunu, çok yakında Walter White ve Jesse Pinkman’ın maceralarını masalara taşıyacak.

Oyunun yaratıcıları, ilk tanıtımlarda oyuncuların “ayaklarını denk almaları” gerektiğini esprili bir dille söylüyor. Her Monopoly oyununda olduğu gibi bazı önemli semboller, diziye dair kimi detayları temsil edecek. Bu semboller arasında Heisenberg’in şapkası, Tio’nun çanı ve pembe peluş ayıcık gibi Breaking Bad’le özdeşleşen objeler var. Diziye özel kurgulanan Monopoly haritasını Saul Goodman’ın hukuk bürosu ve Los Pollos Hermanos gibi tanıdık mekânlar oluşturuyor. 

5.0.3

Şimdiden efsaneleşen dizinin yapımcısı Vince Gilligan’ın ifadesiyle “bir imparatorluk kurma peşinde olan” Walter White için istediği imparatorluğu kurmak için tematik bir Monopoly’den daha iyi bir alternatif olabilir mi? Oyunun ön siparişi için buraya tıklayabilirsiniz.

Tematik Monopoly oyunlarından ilginç örnekler verip Monopoly’nin kısa bir hikâyesini anlattığımız dosyaya da bir göz atabilirsiniz.

Yazı: Can Özsoy


Yükleniyor...