“Buffy the Vampire Slayer”dan yeni bir spin-off çizgi roman

1997-2003 aralığında yayınlanan, favori fantastik kült dizilerimizden Buffy the Vampire Slayer’ın baş karakterlerinden biri olan Willow Rosenberg’i konu edecek yeni bir spin-off çizgi roman geliyor. Alyson Hannigan tarafından canlandırılan Willow, Buffy’nin en yakın arkadaşı ve maharetli bir cadıydı. 

BOOM! Studios tarafından açıklanan beş sayılık serinin yazarı ise Mariko Tamaki. Yazarın, kuzeni Jillian Tamaki ile birlikte yazdığı This One Summer adında ödüllü bir kitabı bulunuyor. Mariko Tamaki’nin süper kahraman evrenlerinde de She-Hulk ve Harley Quinn karakterlerinin maceralarını kaleme aldığını hatırlatalım. Willow serisinin çizeri ise Marvel evreninden Moon Girl and the Devil Dinosaur’dan aşina olunan Natacha Bustos

Seride Willow’un geçmişiyle yüzleşmesi ve geleceğini şekillendirmesi ele alınacak. Okuldan (meşhur Sunnydale Lisesi) ayrılan Willow, yolculuğunda kendi iç dünyasıyla ve ruhunun derinliklerindeki karanlıkla yüz yüze gelir. Belki de ilk kez kendisiyle bu denli baş başa kalan Willow, içgüdülerine güvenmek zorundadır. 

Serinin yazarı Tamaki, Buffy evreninde yer alma fırsatına sahip olduğu için kendini çok şanslı hissettiğini ve özellikle Willow için bir macera kaleme almanın hayallerinden biri olduğunu söyledi. Haziran ayında BOOM! Studios tarafından yayımlanacak olan seri, yayınevinin Buffy evreninde geçen ilk çizgi romanı değil. Buffy maceralarının yanı sıra yine yaratıcısının Joss Whedon olduğu Angel serisi de BOOM! etiketiyle sayfalara taşınmıştı.

Yazı: Can Özsoy