David Fincher’ın grafik roman uyarlamasında başrol Michael Fassbander’ın

Son olarak Hollywood’un altın çağını yozlaşmışlık ve entrika dolu bir zaman aralığı olarak betimleyen Mank ile hasret giderdiğimiz David Fincher, altı yıl gibi uzun bir aradan sonra sinemaya dönüş yapmıştı. Yeni projesi için bir süredir farklı opsiyonları masaya yatıran yönetmen, bu sefer arayı çok açmayacak gibi…


Deadline’da yayımlanan bir habere göre Fransa menşeli bir grafik roman olan, Alexis Nolent imzalı The Killer için kollar sıvanmış. Eserin merkezinde, ahlaki pusulası olmayan bir dünyada soğukkanlılıkla cinayet işleyen, isimsiz bir suikastçı konumlanmakta. Seri, YKY tarafından Tetikçi adıyla Türkçe’ye de kazandırılmıştı.

Deadline’ın ulaştığı kaynaklar, henüz doğrulanmamış olsa da, Michael Fassbender’ın başrol için düşünüldüğünü söylüyor. Fassbender ile son görüşmelerden sonra Fincher’ın projeye olan bağlılığının arttığı belirtilmiş. Senarist koltuğu ise Fincher’ın Se7en’da işbirliği yaptığı Andrew Kevin Walker’a emanet. Grafik romana hâkim olan stilistik, noir temalar; tam da 25 yılın ardından bir araya gelecek ikilinin kalemi gibi durmakta.

Proje, şaşırtıcı olmayacak şekilde, Netflix çatısı altında geliştiriliyor. Dijital platform ile kasım ayında 4 yıllık sözleşme imzalayan yönetmen için Netflix’i Netflix yapan isimlerden desek yanlış olmaz. House of Cards ile servisin ilk orijinal içeriğine imza atmış, Netflix’in geniş kitlelerce duyulmasına önayak olmuştu. Mindhunter dizisi ve yürütücü yapımcılığını üstlendiği Love, Death & Robots’ın ardından, son filmi Mank de yine Netflix kataloğunun öne çıkan işlerindendi.

Yazı: Merdan Çaba Geçer