“The Sandman” ve “Locke & Key” evrenlerini kesiştirecek çizgi roman serisine doğru

Neil Gaiman’ın fantastik klasiği The Sandman ve Joe Hill’in geçtiğimiz yıl dizi uyarlamasına kavuşan Locke & Key serileri, yeni bir crossover çizgi romanla ortak bir evrende buluşuyor. Kasımda yayına başlayacak seri öncesinde, ekimde raflardaki yerini alacak 0 numaralı macerayla olay örgüsünün zemini hazırlanacak.

IDW Publishing’den yayımlanacak crossover seri Hell & Gone ismini taşıyor. Joe Hill’in yazdığı ve Gabriel Rodriguez’in çizimlerine imza attığı seriye ilişkin detaylar henüz gizemini korusa da ekimde yayımlanacak #0 ile bazı sorular yanıt bulacak gibi görünmekte. Zira bu özel yayın, Sandman ve Locke & Key’in geçmiş serilerinden özenle seçilmiş birer maceranın yeniden basımı olacak. İlk bölüm, Locke & Key: Golden Age #1 kapsamında basılan “Open The Moon” olacak. Bu hikâye, ahiret hayatına huzurlu bir geçişi mümkün kılan “Ay anahtarı” etrafında şekilleniyordu. “Open The Moon”un Locke & Key’e Eisner Ödülü kazandırdığını da hatırlatalım. İkinci bölüm ise The Sandman tutkunlarının favori anlatılarından “Season of Mist” hikâyesini başlatan The Sandman #22’nun yeniden basımı. Lucifer’ın hükümdarlıktan çekildiği bu macera, karakterin spin-off serisinin de başlangıcına ilham vermişti. 

Locke & Key ve Lucifer dizilerinin Netflix’te yayımlandığını, yıllardır beklenen The Sandman uyarlamasının da Neil Gaiman’ın dahiliyetiyle yine Netflix’te yayımlanmak üzere hazırlandığını göz önüne alınca, streaming servisinin önümüzdeki yıllarda bu crossover serisine de bir uyarlama çekmek istemesi olası. Sonbaharda kavuşacağımız Locke & Key / Sandman #0 için IDW Publishing’in paylaştığı kapak görseli hemen aşağıda.