Büyükada’da konumlanan bir Shakespeare uyarlaması: “Hamlet”

Sivas ile büyük alkış toplayan Kaan Müjdeci’nin bir dizi projesine el atması, üstelik bu projenin William Shakespeare’in Hamlet‘inin güncel bir uyarlaması olması, birçokları gibi bizleri de heyecanlandırmıştı. 19 Ekim’de GAIN kataloğuna eklenecek Hamlet’ten “Babamı kim öldürdü?” başlıklı yeni bir tadımlık yayımlandı. Hemen şuradan izlenebilir.

Müjdeci’nin Hamlet’i ile ilgili en yenilikçi dokunuş, baş karakterin Elit İşcan’ın canlandıracağı genç bir kadın olması. Bir diğer önemli karaktere, Reha Erdem’in Hayat Var’ından yıllar sonra İşcan ile karşılıklı oynayan Erdal Beşikçioğlu hayat veriyor. Künyede Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora gibi oyuncuların da ismi geçmekte.

Dünya klasiğini gerçek bir hikâyeyle sentezlediği söylenen dizi, bahsi geçen 16. yüzyıldaki krallığının yıkılışını ve güç dengelerindeki değişimi, bugünkü “fayton krallığı” üzerinden ele alacak. Büyükada’da atların topluca gömüleceği bir gece, faytonların sahibi, erkek kardeşi tarafından öldürülür. Faytoncunun kızı, babasının katilini bulmak ve intikam almak için harekete geçer. Genç kadın planı doğrultusunda şüpheli olan herkesi TV’nin en meşhur reality şovunda, sahnede buluşturur.

Hamlet, Avrupa’nın dizilere odaklanan en büyük festivali Series Mania’da Uluslararası Yarışma bölümünün 8 finalistinden biri olmuş, prömiyerini yine bu festivalde gerçekleştirmişti.