“Cadı Üçlemesi 13+” Kadıköy Sineması’nda

2011’de ilk filmi kısa metrajlı Adil ya da Değil’i çeken, ardından 2017’deki ilk uzun metrajı Kaygı ile hem ulusal hem uluslararası festivallere katılan Ceylan Özgün Özçelik’in merakla beklenen, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dair şifa öykülerini anlatan Cadı Üçlemesi’nin ilki, 13+ filmi özel bir gösterimle 23 Ocak’ta Kadıköy Sineması’nda izlenecek.

Fantastik filmlerin gösterildiği 52. Sitges Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan filmin gösterimini kamera arkasına uzanan yapım videosunun takip edeceği etkinlik, yönetmen Ceylan Özgün Özçelik ve yazar Kutlukhan Kutlu’nun katıldığı söyleşi ile kapanacak.

Tuğrul Tülek ve Derya Pınar Ak’ın başrollerini paylaştığı korku/dram türündeki film, seyirciyi on dört yaşındaki bir genç kız kasabasına ortak ediyor. Üçlemenin devam filmi 15+ adlı deneysel belgeselde cezaevindeki kadınların hayalleri ve yaralarını paylaşıyoruz. Üçlemenin son halkadı olan uzun metrajlı fantastik/kara mizah türündeki 18+’da ise bir ailenin üç kuşak kadınlarıyla bayram kutluyoruz.

Etkinliğin detayları için sizi buraya alalım.

Yazı: Bulut Çakmak