“Cadı Üçlemesi”nin ilk halkası “13+” artık dijital platformda

2017 tarihli ilk uzun metrajı Kaygı ile 67. Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştiren ve aynı yıl festivallerden pek çok ödülle dönen Ceylan Özgün Özçelik, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dair şifa öykülerini anlatan Cadı Üçlemesi ile heyecan uyandırmıştı. Üçlemenin ilk halkası 13+, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde, Filmekimi’nde ve özel bir gösterimle Kadıköy Sineması’nda izleyicisiyle buluştu.

13+ gösterimlerini kaçıranlara, filmin dünya prömiyerini yaptığı İspanya merkezli Sitges Uluslararası Film Festivali’nden sevindiren haber geldi. Film, festivalin Youtube kanalından izlemeye açıldı.

Tuğrul Tülek ve Derya Pınar Ak’ın başrollerini paylaştığı korku/dram türündeki film, seyirciyi on dört yaşındaki bir genç kızın karabasanına ortak ediyor.

Yapımcılığını Armağan Lale’nin (Filmada) üstlendiği Cadı Üçlemesi’nin ikinci halkası 15+, evlilik birliği içinde, uzun yıllar fiziksel ve psikolojik şiddetine maruz kaldıkları adamları öldürmüş üç kadını cezaevlerinde ziyaret edecek. Üçlemenin son halkası olan ve finans süreci devam eden fantastik/kara komedi türündeki uzun metraj 18+’da ise bir ailenin üç kuşak kadınlarıyla beraber bayram kutlayacağız.

Yazı: Mine Metin