Can Bonomo’dan 2021’in ilk şarkısı: “Kaplan”

Son albümü Ruhum Bela’yı 2019’da yayımlayan Can Bonomo, birkaç ay arayla yayımladığı teklilerine bir yenisini daha ekledi.

2020’de dertli mi dertli, ağır başlı bir parça olan “Sen Bunları Duyma”, annesine ithaf ettiği “Güneş” ve eski sevgiliye seslenen ayrılık şarkısı “Yine Karşılaşırsak”ı klipleriyle birlikte paylaştı Bonomo. Bu yılın “Kaplan” isimli ilk teklisi de yine görsel eşlikçisiyle birlikte geldi.

Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan şarkının söz ve müziği Can Bonomo’ya ait. Düzenlemesi ise kariyerinin en başlarından bu yana birlikte çalıştığı yol arkadaşı Can Saban’dan. Bir yandan şarkılarının videolarını da müzikal ortaklarıyla hazırlamayı alışkanlık edinen Bonomo’nun “Kaplan” klibi de Can Saban yönetmenliğinde çekilmiş. Önceki tekli “Yine Karşılaşırsak”ın videosunda da Saban rejideydi.

“Şehir biner bu sırtıma birden döner başım.” diyen “Kaplan”ın siyah beyaz klibi Beykoz Kundura’da çekilmiş. Bonomo ve ekibini, kimi el yazıları ve sembollerin yer aldığı pankartların arasında şarkıyı çalarken görüyoruz. Ayrıca müzisyenin takipçileri de klip için kamera karşısına geçmiş. 

Teklinin kapak tasarımını Öykü Karayel yapmış. Tanıtım fotoğrafları da Aylin Güngör’den.  

Bonomo, şarkıyla ilgili yazdığı mektupta Rock’n Rolla’ya şöyle sesleniyor:

“Hayatımın en anlamlı ve en heyecanlı dönemlerinden birini yaşıyorum dolayısıyla şarkı aslında bugünkü ruh halimi pek tasvir etmiyor. Sanıyorum karanlık tarafımdan çıkıp gelmiş bir şarkı bu. Sözlerini ve müziğini çok seviyorum. İnsan bazen mutlu zamanında bile kendini ağlatma ihtiyacı hissediyor. Elimizdekinin değerini anlamak için ya da yaşıyor olma hissiyatımızı pekiştirmek için belki de. Bilmiyorum. Çok güzel geliyor bana bu şarkı. Umarım sizler de beğenirsiniz.” 

Fotoğraflar: Aylin Güngör