Can Güngör’ün yeni albüm ısınma turlarına devam: “Aslanın Ağzı”

Sular Dar isimli Can Güngör albümüne bir hafta kala bir iştah açıcı daha paylaşıldı. Can Güngör konserlerinde duymuş olmanız muhtemel “Aslanın Ağzı”, nefis stüdyo versiyonuyla dijital platformlardaki yerini aldı.

“Bendeki çöl, seninle göl olur” diyor Güngör, yeni neslin en heyecan verici şarkı yazarlarından biri olduğunu bir kez daha hatırlattığı yeni teklisiyle. Yine çok katmanlı, akılda kalıcı ve melodik. Üstelik kendisine geniş bir konuk müzisyen grubu da eşlik ediyor. Elektrik gitar, uzun yıllardır Can Güngör’le çalışan Can Aydınoğlu tarafından çalınmış. Nefeslilerde de iki farklı trompet grubu tarafından yapılmış kayıtlar bir araya getirilmiş. Can Ömer Uygan, Serkan Emre Çiftçi, Volkan Coşar, Ömer Dağaşan, Aytek Gültekin ve Timuçin Abacı şarkıya nefes veren müzisyenler. Bu kayıtlara ek olarak Hazal Döleneken de trombonuyla konuk olmuş. “Aslanın Ağzı”nda Can Güngör’e beş kişilik bir çocuk korosu da eşlik ediyor. Şahin Dedemen’in idaresiyle kaydedilen küçük koristler de Rana Şenpolat, Kuzey Çetiner, Nara Kaya, Pınar Yıldız, N. Mira Hopanoğlu.

Hemen her Can Güngör şarkısı gibi, bittiğinde insana “Beş dakikada nerelere gittik geldik?” dedirten düzenlemesiyle “Aslanın Ağzı”, hemen aşağıda. 15 şarkılık Sular Dar’la 24 Nisan günü buluşacağız.

Yükleniyor...