“Castlevania” ekibinden yeni güzellik:“Blood of Zeus”

Pek sevdiğimiz Netflix animasyonu Castlevania’nın yaratıcıları, ekim ayı sonunda yayımlanacak, Yunan mitolojisinden ilham alan yeni serileri Blood of Zeus’un ilk fragmanını paylaştı.


Dizinin sinopsisi şöyle: “Olimpos tanrıları ile titanlar arasında büyüyen savaşta, Antik Yunanistan’ın eteklerinde yaşayan halktan biri olan Heron, Zeus’un oğlu olduğunu öğrenir ve insanlığın kötücül bir iblis ordusuna karşı sağ çıkma yolunda umudu olur.”

Fragmanın ilk yarısında eski bir savaş, saldıran bir iblis ordusu ve ölü bir devin kalıntıları için bir arayışı izliyoruz. İkinci yarı ise etkileyici aksiyon sekanslarıyla dolu. Animasyonun seslendirme kadrosunda Jason O’Mara, Derek Phillips, Mamie Gummer, Claudia Christian, Elias Toufexias, Melina Kanakeredes, Jessica Henwick ve Chris Diamantopoulos var. Powerhouse Animation Studios tarafından yaratılan Blood of Zeus, 27 Ekim’de Netflix’te olacak. 

Castlevania’nın dördüncü sezonu da yolda

Powerhouse Animation Studios’un aynı isimli video oyunundan uyarladığı anime serisi Castlevania, gerek yaratıcı kadrosunda yer alan isimler (Warren Ellis ve Adi Shankar), gerek tüyleri diken diken eden atmosferiyle Netflix kataloğundaki favorilerimizden. Şu ana kadar üç sezonu yayımlanan dizi, dördüncü sezon onayını mart ayında kapmıştı. Yine de henüz belirlenmiş bir yayın tarihi yok. Tahminler, dördüncü Castlevania sezonunun 2021 yazında paylaşılacağı yönünde. Her sezonu farklı uzunluklarda olan dizi, üçüncü sezonuyla en yüksek izlenme oranına ulaşmıştı. Bu istatistik ışığında yeni sezonun öncekilere göre daha uzun olması bekleniyor.

Yazı: Ezgi Karaarslan