CHANEL’in yeni podcast serisi ve kültürel hayalleri: “CHANEL Connects”

Lüks moda evi CHANEL, film, sanat, mimari, dans, müzik ve modadanın tanınmış isimlerini bir podcast serisinde bir araya getiriyor. Konuşmacıların sanat ve kültür alanında neyin güncel olup neyin modasının geçtiği üzerine tartıştığı podcast serisi CHANEL Connects için mikrofon başına geçen isimler heyecan verici.

Yedi bölümlük serinin katılımcıları arasında Tilda Swinton, Keira Knightley, Pharrell Williams, film yapımcıları Lulu Wang, Garrett Bradley ve Eliza Hittman, sanatçılar Arthur Jafa ve Jennifer Packer, tasarımcı Es Devlin, dansçılar / sanat yönetmenleri Akram Khan ve Tamara Rojo gibileri var. 

CHANEL bu yenilikçi üreticileri bir araya getirerek, hem dinleyicilere hem de konuşmacılara, 2020’nin benzersiz zorluklarını derinlemesine düşünmek ve galeriler, müzeler ve sahnelerin pandemiyle birlikte geçirdiği radikal dönüşümün ardından 2021’in yeni kültürel sınırlarını hayal edebilmek konusunda bir fırsat sunuyor.

Sanatçılar konuşmalarını kendi evleri ve stüdyolarında kaydediyor. Sanatta kadın temsilinin önemi, değişen teknolojiler, ünlü olmak, gelişen yaratıcı ifade biçimleri, moda tarihi, pandeminin sanat anlayışına olan etkileri gibi çeşitli konular konuşmalarda yer buluyor.

CHANEL Küresel Sanat ve Kültür Başkanı Yana Peel, “Galeriler, sahneler ve stüdyolar kapalıyken sanatçılar ileriye dönük yeni yollar yaratmayı ve hayal etmeyi bırakmadı.” diyor. CHANEL Connects podcast serisinin farklı disiplinlerden yaratıcı insanları hayal gücünü kullanmaya teşvik etmek için bir araya getirdiğini ve dinleyicilere, günümüzün en yaratıcı zihinlerinde büyüleyici bir gezinti imkânı sağladığını dile getiren Peel, bu projenin sanatı desteklemek ve sanatın toplumu dönüştürücü gücünü hatırlamaya katkıda bulunmak açısından oldukça önemli olduğu görüşünde.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki