Charlize Theron ve Andy Muschietti’den roman uyarlaması

Korku ve fantastik edebiyata meraklı okuyucular, Grady Hendrix ismine pek yabancı olmasa gerek. Aynı zamanda New York Asian Film Festival’ın kurucularından biri olan Hendrix, geride kalan 10 yılda büyük yankı uyandıran kimi romanlar, çizgi romanlar ve kısa öykü derlemeleri yayımladı. Anlatıları peşi sıra sinematik uyarlamalara kavuşuyor. Yani yakında ismini film ve dizi dünyasında daha sık duyacağız.

Özellikle 2014 çıkışlı Horrorstör (Quirk Books) kitabıyla çoksatanlar listelerinin üst sıralarında boy göstermeyi alışkanlık edinen yazarın, 80’lerde bir lisede geçen My Best Friend’s Exorcism romanı an itibariyle sinemaya uyarlanıyor. Damon Thomas’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde başrolde Elsie Fisher’ı izleyeceğiz. Prodüksiyon aşaması sürmekte olan 2 Grady Hendrix roman uyarlaması daha bilinmekte. 

Yazarın 13 Temmuz’da raflardaki yerini alan son romanı The Final Girl Support Group da kısa sürede ekrana taşınıyor. 7 yıla Quirk Books etiketli 5 kitap sığdıran Hendrix’in son işi, Berkley tarafından yayımlanmıştı. Kitabın ismi, Los Angeles’da çeşitli katliamlardan ve terör saldırılarından sağ kurtulmuş 6 kadına destek için kurulan bir terapi grubundan geliyor. Bahsi geçen katliamlar arasında 90’larda slasher filmlerine ilham kaynağı olmuş, yaygınca bilinen olaylar da var.

Romanın dizi uyarlaması için bir araya gelen ekip de merak uyandırıyor. İlk uzun metrajı Mama (2013) ile dikkatleri üstüne çeken, ardından It’in yeniden çevrimi için kamera arkasına geçen Andy Muschietti ve oyuncu / yapımcı Charlize Theron, The Final Girl Support Group için güçlerini birleştiriyor. HBO Max’te yayımlanacak dizinin pilot bölümünü Muschietti çekecek. Theron’un da destek grubunun lideri olarak kamera karşısına geçeceği konuşuluyor.

Çekimlerin Muschietti’nin şu sıralar meşgul olduğu The Flash filminin prodüksiyonunun tamamlanmasının ardından başlayacağı konuşuluyor. Yönetmenin yaklaşan bir diğer projesi de ünlü manga serisi Attack on Titan’ın uzun metraj uyarlaması.

Yükleniyor...