Chipstock Zine: Bir NFT topluluğunun eserleriyle oluşturulmuş ilk fanzin 

Bir uluslararası kültür ve sanat topluluğu yaratma motivasyonuyla hayata geçen Chipstock 69’ers, toplamda 6969 parçadan oluşan bir NFT koleksiyonu. 

Advertisement

İsminden anlaşılacağı üzere, ilhamını 1969’da düzenlenen ve sonraki nesilleri derinden etkileyen Woodstock Festivali’nden alıyor. Proje ekseninde dünyada bir NFT topluluğunun eserleriyle oluşturulmuş ilk fanzin de yayımlanacak. Aylık periyotta ve dijital ortamda yayımlanacak Chipstock Zine’in içerik kürasyonu Bant Mag. tarafından yapılacak.

Chipstock Zine

NFT dünyasında retro ve sanatı kesiştiren bir fanzin olarak kurgulanan Chipstock Zine, her ay tematik bir sayıyla yayına devam edecek. Ayın teması da 69’ers topluluğunun oylarıyla belirlenecek. Tüm topluluk üyeleri, seçilen tema dâhilinde diledikleri alanda üretimlerini, eserlerini fanzin için gönderebilecek. Fotoğraftan şiire, müzikten illüstrasyona, video arttan düşünce yazılarına; her türden üretime açık çağrıyla toplanacak işlerden yapılacak kürasyon, ayın fanzinini oluşturacak. Hem dünyadan sanatçılar ve sanatçı olmak isteyenleri bir araya getirecek, hem de üretimlerin görünürlüğünü sağlayacak bir platform yaratılması hedefleniyor.

Chipstock 69’ers hakkında detaylı bilgi almak isteyenleri buraya alalım. Fanzinle ilgili takvim, tema ve içerik detayları için de hem Chipstock 69’ers hem Bant Mag. hesaplarını takipte kalın. Projeye dair daha fazla ipucu için, bu akşam (29 Mart) 22.00’de Twitter Spaces’da @canbonomo, @CryptoKemal, @okanuckun ve @0xCflokit katılımıyla gerçekleşecek “Non Fungible Talks” yayınını dinleyebilirsiniz.