Christoph Waltz, kara komedi dizisi The Consultant’ın başrolünde

Django Unchained ve Inglourious Basterds performanslarıyla iki Oscar kazanan Christoph Waltz, iddialı bir yaratıcı ekibi buluşturan yeni bir dizide başrolü kaptı. Bir ofiste geçecek gerilim dolu bir komedi olarak tanımlanan The Consultant, Bentley Little’ın 2015’te yayımlanan aynı isimli romanından ilham alıyor.

Amazon Prime’da yayımlanacak dizinin yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı Servant, Inside Man ve Hotel Babylon gibi dizilere imza atan Tony Basgallop. Marvel’ın başına gelen en iyi şeylerden biri olarak gösterilen WandaVision’ın yönetmeni Matt Shakman da aynı unvanla projede. Gündeminde henüz ismi belli olmayan bir Star Trek filmi olduğunu da hatırlatalım.

The Consultant, bir patron ve çalışanı arasındaki netameli ilişkiyi konu edecek. “Başka birinin önüne geçmek, hatta ‘hayatta kalmak’ için ne kadar ileri gidersin?” sorusunu soran bir kara mizah anlatısı. Büyük bir birleşme planı suya düşen CompWare isimli firmayı kurtarmak üzere göreve gelen, sonrasında şirketin başına geçen bir danışman odakta.

Geçtiğimiz haftalarda James Bond kötüsü Blofield rolüyle vizyonda boy gösteren Waltz, Wes Anderson’ın son filmi The French Dispatch’in de yıldızlar geçidi kadrosunda yer alıyor. Yakın gelecekteki projeleriyle oldukça kabarık bir takvimi var.

Christoph Waltz’un yaklaşan filmleri
The Portable Door
The Portable Door

Bir firma etrafında şekillenen bir olay örgüsü sunan bir projede daha izleyeceğiz Waltz’u. Alışılmadık çalışanların olduğu gizemli bir Londra firmasında, takıntılı bir CEO ve işe başlayan yeni bir ofis görevlisi odakta. Yönetmen Ali’s Wedding’le tanınan Jeffrey Walker.

Dead for A Dollar

Kötü şöhretli bir ödül avcısı olan Max Borlund, kaçırılan eşi Rachel Price’ı bulup geri getirmesi için zengin iş insanı Nathan Price tarafından işe alınır. Ardından Meksika’ya doğru sürprizlerle dolu bir yolculuk başlar. Walter Hill’in roman uyarlamasında, Waltz’la birlikte Willem Dafoe ve Rachel Brosnahan’ı izleyeceğiz.

Pinocchio

Guillermo Del Toro usulü Pinokyo nasıl olur? Tabii ki alabildiğine karanlık, fantastik ve gizemli. Christoph Waltz, Ron Perlman, Ewan McGregor, Cate Blanchett, Finn Wolfhard, Tilda Swinton, David Bradley diye uzayan seslendirme kadrosu da beklentileri artırıyor.

Gilded Rage

Yatırımcı Thomas Gilbert Sr.’ın oğlu tarafından öldürülmesini konu edecek filmin yönetmeni Charlie McDowell. Vanity Fair’de yayımlanan ve olayın geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan makaleden uyarlanan filmde başrollerde Waltz’a Bill Skarsgård ve Lily Collins eşlik ediyor.