The Lord of the Rings dizisinden ilk teaser

Amazon Prime’ın yıllardır beklenen The Lord of the Rings dizisi nihayet yüzünü gösterdi. Tam ismi The Lord of the Rings: The Rings of Power olan dizi, 2 Eylül’de yayına başlayacak. Bir dakikalık ilk teaser’da yüzüğün oluşum aşamalarını izliyoruz.

Advertisement

Prodüksiyon bütçesiyle şimdiden televizyon tarihine geçen yapım, yaklaşık dört yıldır gündemde. Diziye dair birçok detay sır gibi saklansa da LOTR hayranlarının çevrimiçi platformu TheOneRing.net 2021 başlarında dizinin sinopsisini sızdırmıştı:

“Amazon Studios’un yakın zamanda yayımlanacak dizisi, Orta Dünya tarihinin İkinci Çağı’nın kahraman efsanelerini ekrana taşıyor. Bu epik drama, J.R.R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings anlatılarından binlerce yıl öncesinde geçiyor. İzleyicileri büyük güçlerin yaratıldığı, krallıkların zafere ulaştığı ve yıkıma uğradığı, beklenmedik kahramanların sınandığı, umutların incecik ipliklere tutunduğu ve Tolkien’in kaleminden çıkan kötü baş karakterin dünyayı karanlığa boğmakla tehdit ettiği bir çağa geri götürüyor. Göreceli bir barış zamanında başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni karakterlerin, Orta Dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüğün yeniden ortaya çıkışı ve bununla yüzleşmeleriyle devam ediyor. Misty Mountains’ın en karanlık dehlizlerinden Elf başkenti Lindon’ın görkemli ormanlarına, nefes kesici Númenor’un ada krallığına, haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler uzun yıllar arkalarında bırakacakları mirasa şekil verecekler.” 

Amazon Studios’un yapımını üstlendiği dizi, Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve New Line Cinema ile iş birliği içinde çekildi. Yürütücü yapımcılar ise J.D. Payne ve Patrick McKay. İkili dizi hakkında şunları söylemişti: “Kendimizi Shire’dan yola çıkan Frodo gibi hissediyoruz ve büyük bir sorumluluk üstleniyoruz. Umarız bu ömür boyu sürecek maceranın başlangıcıdır. “

Game of Thrones oyuncusu Robert Aramayo, dizide “genç kahraman” olarak tanımlanan Beldor adlı bir karakteri canlandıracak. LOTR evrenine girmeye hazırlanan başka bir Game of Thrones oyuncusu da Joseph Mawle. 

A24 yapımı korku filmi Saint Maud‘da rol alan Morfydd Clark ise Galadriel’in genç bir versiyonunu oynayacak. Açıklanan diğer oyuncular arasında Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Daniel Weyman ve Maxim Baldry yer alıyor.

Dizide The Fellowship of the Ring’in öncesinde yaşananlar ele alınacak. Amazon, Númenor Çağı’nı (İkinci Çağ) izleyeceğimizi attığı tweetlerle doğruladı. Bu da, Yüzük Kardeşliği’nden 3 bin 441 yıl geriye gideceğiz demek.