Christopher Nolan’ın yeni projesi köklü değişikliklere sebep olabilir

Son filmi Tenet ve pandemi günlerindeki vizyon macerasıyla uzun süre gündemde kalan Christopher Nolan, sıradaki projesi için kolları sıvadı. Yönetmen, Dunkirk’te olduğu gibi bir kez daha odağını II. Dünya Savaşı’na çevirecek.

Film, bilim dünyasında “ilk nükleer bombanın mucidi” olarak anılan Julius Robert Oppenheimer’ın atom bombasının geliştirilmesi sürecindeki rolünü konu edecek. Deadline yazarı Mike Fleming Jr.’ın haberinde başrol için Cillian Murphy’nin adının geçtiği belirtilmiş. Nolan’ın Dark Knight filmlerinde Scarecrow’u canlandıran İrlandalı oyuncu, Inception ve Dunkirk filmleri için de kamera karşısına geçmişti.

Filmle ilgili söylentiler bununla sınırlı değil. Şimdiye dek tüm filmlerini Warner Bros. çatısı altında çeken Nolan, yeni savaş filminin senaryosunu okuyan başka büyük stüdyolardan da teklifler almaya başlamış. Warner Bros.’la kâğıt üstünde bir ortaklıkları olmamasına rağmen Nolan ve yapımcı partneri Emma Thompson’ın stüdyoya olan bağlılığı biliniyor. Fakat WarnerMedia’nın geçtiğimiz yıl açıkladığı gelecek planları, ikiliyi yeni arayışlara itmiş olabilir. Filmlerinin sinema salonlarında deneyimlenmesi konusundaki hassasiyetini yıllardır dillendiren, Tenet’in vizyon tarihini uygun koşullar yaratılana kadar ertelemek konusunda ısrarcı olan Nolan’ın WarnerMedia’nın 2021 itibariyle tüm yeni filmlerini HBO Max kataloğuna da ekleme kararından hoşnut olmadığını tahmin etmek güç değil.

Yoldaki proje, Nolan sinemasında yeni iş birliklerini beraberinde getirecek gibi görünüyor. Dedikodular, Warner Bros.’un da filmle ilgilendiği ama yönetmen için öne çıkan adaylar arasında olmadığına işaret etmekte. Henüz Cillian Murphy dışında oyuncu kadrosuna ilişkin söylentiler dolanmasa da iddialı bir ekibin (muhtemelen Michael Caine’i de kapsayan iddialı bir ekibin) bir araya getirileceğine şüphe yok.

Yükleniyor...