Chuck Palahniuk açıkladı: "Fight Club 3" bu yılın sonlarında geliyor

Fight Club romanının yazarı Chuck Palahniuk, yıllar sonra gelen Fight Club 2‘yu ilginç bir tercihle çizgi roman serisi olarak yayınlamıştı. Önümüzdeki haftalarda söz konusu çizgi romanları imzalayacağı bir ABD turnesinde olacak Palahniuk, Comic Book Resources’a verdiği röportajda Fight Club 3 ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Advertisement

Yine bir çizgi roman serisi olarak kurgulanan Fight Club 3, 12 bölümden oluşacak. Röportajda 9 bölümü yazdığını dile getiren Palahniuk, çizgi romanların 6-8 ay arasında yayınlanacağını belirtti.  Fight Club 3‘nin daha şaşırtıcı ve vurucu olması gerektiğini hissettiğini belirten ünlü yazar, bir önceki seride ilk kez çizgi roman medyumuyla çalıştığını ve okuyucuları zorlamaktan kaçındığını söyledi. Fight Club 2‘nun nefis çizimlerinden sorumlu olan Cameron Stewart’ın bu seri için en mükemmel sanatçı olduğunu belirten Palahniuk, yeni seride de Stewart’la birlikte çalışacak.

Çizgi romanların kolektif çalışmaların ürünü olduğunu ve roman yazmaktan çok daha eğlenceli olduğunu dile getiren Palahniuk, çevresindeki kişilerin son iki yılda kendisinin de daha eğlenceli bir insan haline geldiğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.