Chucky ile başımız bir süre daha belada

Hackensack için korku dolu günler bitmedi. Korku sinemasının en ürkütücü bebeği Chucky’den öyle kolayca kurtulabileceğinizi sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz. 30 Kasım’da sezon finalini gerçekleştiren Chucky dizisi, arayı çok açmayıp ikinci sezonuyla 2022’de dönecek.


Karakterin doğduğu Child’s Play (1998) filminin senaryosunu yazan, kariyerini pek de matah olmayan diğer Chucky filmleri üzerinden ilerleten Don Mancini; yürütücü yapımcılığı üstlendiği yeni dizi ile şeytanın bacağını kırmış, ilk sezon oldukça iyi reaksiyonlar toplamıştı. Sezon onayını duyuran Mancini; karakteri her zamankinden daha görkemli şekilde televizyona taşıyan USA Network, Syfy ve UCP’ye teşekkürlerini iletirken, hayranlara mesaj vermeyi de ihmal etmedi: “Bu iş henüz bitmedi. 2022’de arkanızı kollasanız iyi olur!”

Seriden kapsayıcılık adına olumlu adımlar

Dizide Chucky bebeği bu kez bir banliyödeki bahçe satışında ortaya çıkıyor ve huzurlu bir Amerikan kasabasını kaosa sürüklüyor. 14 yaşındaki Jake Wheeler (Zackary Arthur) çok zaman geçmeden bebeğin seri katil Charles Lee Ray’in (sesiyle Brad Dourif) ruhuna sahip olduğunu keşfediyor. Chucky’nin geçmişinden düşmanların ve müttefiklerin gelmesiyle de bir dizi korkunç cinayetin perde arkası aralanmaya başlıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Bjorgvin Arnarson, Alyvia Alyn Lind, Teo Briones, Jennifer Tilly, Barbara Alyn Woods ve Michael Therriault var.

Yeni nesil Chucky özellikle kapsayıcılık adına attığı adımlarla yüzleri güldürmeyi, televizyon tarihinin belki de en çeşitlilik sahibi korku dizisi olmayı başarıyor. Baş karakter Jake Wheeler babasının tüm baskılarına rağmen ilk bölümden itibaren açık bir eşcinsel, çok geçmeden gönlünü kaptıracağı Devon Evans (Arnarson) ile birlikte Chucky karşısında güçlerini birleştiriyorlar. Akışkan cinsiyetli Glen/Glenda, bedensel engelli Nica Pierce, biseksüel Tiffany, aseksüel Junior ve otizmli olabileceğine dair işaretler bulunan Caroline da dizide karşımıza çıkan karakterlerden bir kısmı.

Yazı: Elif Çelik