“Cobra Kai”den YouTube’a veda

Karate Kid nostaljisini bugüne taşıyan ve dinamik bir seyir keyfi sunan YouTube dizisi Cobra Kai’nin beklenen üçüncü sezonunun gecikmesinin sebebi ortaya çıktı. 

İlk iki sezonu geçtiğimiz iki yılın nisan ve mayıs aylarında yayımlanan dizinin devamı için YouTube ve Sony TV arasında bir anlaşma yapılmış. Anlaşmaya göre dizi üçüncü sezonu itibariyle streaming platformlarından birine taşınacak. Bu kararın ardında YouTube’un orijinal yapımlarını “senaryosuz” içerikler halinde kurgulama arzusu da önemli rol oynuyor. Halihazırda yoğun ilgi gören seri için streaming servislerinin sıraya girdiği ve en güçlü adayların Netflix ve Hulu olduğu söyleniyor. Diziyi kapacak platform, ilk iki sezon bölümlerinin de yayın hakkını elde edecek.

Dizinin ikinci sezon prömiyerinin an itibariyle 84 milyon izleyiciye ulaştığını da belirtelim. Karate Kid’in çocuk karakterleri Daniel LaRusso ve Johnny Lawrence’ı yetişkin olarak karşı karşıya getiren Cobra Kai’nin YouTube’la üçüncü sezon için el sıkıştığı haberleri 2019 baharında gelmişti. Henüz akıbeti belli olmayan dizinin yeni sezonuyla buluşmak için streaming servislerinin mücadelesinin sonlanmasını bekleyeceğiz.

Yükleniyor...