Coven Of Chaos’un yeni üyesi Patti LuPone 

Yazı: Deniz Özöztürk

WandaVisionın spin-off dizisi Agatha: Coven of Chaos, kadrosuna eklenen yeni isimle heyecanlandırdı. Broadway’in yaşayan efsanelerinden biri olan Tony ödüllü oyuncu Pattİ LuPone, Marvel sinematik evrenine (muhtemelen) bir cadı olarak adım atıyor. 

WandaVision’daki performansıyla Emmy Ödülü kazanan Kathryn Hahn, Agatha Harkness karakteriyle seslendirdiği “Agatha All Along” şarkısıyla övgüler toplamıştı. Kadroya yapılan Patti Lupone transferiyle birlikte Agatha: Coven of Chaos’un müzikal elementler barındıracağına yönelik tahminlerde arttı. Kesin bir açıklama yapılmasa da Patti LuPone’u cadılar meclisinin başında görmemiz yüksek ihtimal.

Marvel’ın dizi dünyasına attığı ilk adım olan WandaWision, iki spin-off dizisiyle önümüzdeki yıl gündemde olacak. Dizinin son bölümünde Beyaz Vision karakteriyle kafalarda oluşmuş sorulara cevap verecek Vision Quest de yolda.

Agatha: Coven Of Chaos’un senaryosunu WandaVision dizisinin yaratıcısını Jac Schaeffer kaleme alıyor. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda; Kathryn Hahn ve Patti Lupone dışında Aubrey Plaza, Joe Locke, Ali Ahn, Maria Dizzia, Sasheer Zamata var. WandaVision’da Dottie karakteriyle Emma Caulfield Ford da yine karşımıza çıkacak.

Disney+’ta yayımlanacak Agatha: Coven of Chaos için çekimlerin ön prodüksiyon süreciyle başladığı; Ocak 2023’ten yaz aylarının başlarına kadar da Atlanta’da kurulacak sette tüm çekimlerin tamamlanacağı konuşuluyor.