“Cowboy Bebop” çizgi roman sayfalarına da sıçrıyor

1998 yılında Japon televizyon kanalı TV Tokyo’da yayına başlayan Cowboy Bebop, Cartoon Network’ün Adult Swim programında yer verdiği ilk anime yapım olarak biliniyor. Yaklaşık 4 yıldır gündemde olan Netflix’in Cowboy Bebop uyarlamasından ilk görseller geçtiğimiz ay paylaşılmıştı. 

19 Kasım’da yayımlanacak canlı aksiyon Cowboy Bebop dizisine bir de çizgi roman eşlik edecek. İsmi Cowboy Bebop: The Comic Series ve Titan Comics etiketiyle yayımlanıyor. DC bünyesinde Lucifer ve House of Whispers gibi seriler için maceralar kaleme alan Dan Watters’ın yazacağı 4 bölümlük serinin çizimleri Lamar Mathurin’den. Kendisinin hem çizdiği hem yazdığı serisi Gumbo’yla henüz tanışmamış olanları hızlı bir şekide buraya alalım. 

Günümüzden aşağı yukarı 100 yıl ileride geçen Cowboy Bebop; Spike Spiegel, Jet Black ve Faye Valentine’dan oluşan bir ödül avcısı grubunun serüvenlerini konu ediyor. Titan Comics’in çizgi romanında üçlü, ele geçirdiği bir yelek sayesinde “sonsuz şans”a sahip olan eski bir çete üyesinin peşine düşüyor. 

8 Aralık’ta yayına başlayacak Cowboy Bebop: The Comic Series için 4 farklı çizer tarafından hazırlanan varyant kapaklar paylaşıldı.

Stanley ‘Artgerm’ Lau
Claudia Ianniciello
Afu Chan
Yishan Li
Dizi uyarlamasında kimler var?

Bruce Lee’yi andıran dövüş yeteneklerine sahip olan Spike Spiegel’i 10 bölümlük Netflix uyarlamasında, komedi serisi Harold & Kumar ve yeni nesil Star Trek filmlerinde izlediğimiz John Cho canlandırıyor. Jet Black rolünde ise daha önce Luke Cage dizisiyle Netflix ekranlarında boy göstermiş Mustafa Shakir var. Meksika asıllı oyuncu Daniella Pineda (Jurassic World: Fallen Kingdom) ise ödül avcısı ekibinin bir diğer parçası Faye Valentine suretinde kamera karşısında.