#CumaGibiÇarşamba için bazı öneriler

Üç gün hafta sonu yaşamak hepimizin ortak hayali. Kulağa hiç ütopik gelmesin, bazı ülkeler bu sistemi denemeye çoktan başladı. 2015-2019 aralığında bu sistemi ilk deneyen İzlanda olmuştu. Ardından İspanya, Japonya, İskoçya ve geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalara göre Belçika, “neden olmasın?” diyerek kervana katıldı. Pandemi şartlarının etkisiyle iş gücü ve verimliliğe bakışın değiştiği bu günlerde daha esnek bir yol haritası çizmeyi planlayan Belçika hükümetinin yeni ekonomik reform paketi dâhilinde, maaş kesintisi olmadan haftanın dört günü çalışma sistemi hayata geçirildi. 


Şimdilik uzaktan ve heyecanla takip ettiğimiz bu gelişmeler ışığında, kendi yoğun iş tempomuzda üç gün hafta sonu deneyimi mümkün mü? Bizce mümkün! #CumaGibiÇarşamba yaşamak isteyenler için bazı önerilerimiz var.

Arkadaşlarla bir çarşamba molasına ne dersin?

Cuma akşamını bekleme, iş çıkışı ilk iş arkadaşlarını kap ve o çok sevdiğiniz manzaraya bakan terasta güneşin batışının tadını çıkar / güneşi batarken selamla. Yarını hiç düşünme, anda kal.

Evde 15 dakikan var!

İşten çıktın, eve geldin. 15 dakika sonraya alarm kur. Çantanı hiiiiç açmadan bir yere bırak, üstünü değiştir, belki hızlı ve serinletici bir şeyler yudumla ve hemen fırla! Alarm çalmadan çıkmak hedefin olsun. Bu akşam dışarıdayız!

Go Ons TR Instagram hesabını takip et

“Hayatın koşuşturmasına kapıldıysan #DurveAndaKal” diyor GO ONs Instagram hesabı. Ânın tadını çıkarmayı, kendine küçük ödüller yaratmayı, keyifli vakitler geçirmeyi hatırlatırken GO ONs gerçekleri adında ipuçlarıyla “o an”ların kıymetini hatırlatıyor. Her günü cuma, her mevsimi yaz gibi hissetmek isteyenler, @goons_trde nefis düşünce pratikleri var, haberiniz olsun.

Film kulübü!

Bir günü hafta sonuna dönüştürmenin yolu dışarıda bir şeyler yapmaktan ibaret değil elbette. Sinefil arkadaşlarınla içecekler eşliğinde bir film kulübü düzenle, kurmaca dünyalara açıl. İster bir klasik izleyin, ister hiç tanımadığınız bir yönetmenin ilk filmini… Bu akşam bildirimlerden uzak ve başka karakterlerin zihinlerindesin.

Müzikle anda kal

Bas titreşimleri, kıvrak ritimler ve eşlik edilecek melodilerle kendi hafta sonumuzu yaratmak mümkün. GO ONs’un son Spotify listesi “STAY IN THE MOMENT” şunu soruyor: “Hayatın akışına biraz mola verip anda kalmaya hazır mısın?” Hazırsan play’e bas; Santigold, Khruangbin, Tash Sultana, Nicolas Jaar, Tricky gibileriyle hafif hafif salınmaya başla.