Ne dinlesek?: Alanis Morissette, Tame Impala, IDLES ve dahası

Taze yayınlanmış albüm ve teklilerden Bant Mag. radarına takılanlar…

TEKLİ: Alanis Morissette – Reasons I Drink 

Yakın zamanda yaptığımız 90’lar nostaljisiyle kulaklarını epey çınlattığımız Alanis Morissette, 1 Mayıs 2020’de yeni bir albüm yayınlıyor. Such Pretty Forks in the Road ismini taşıyacak albümden ilk tekli için sizi hemen aşağı alalım.

TEKLİ: Les Kellies – Funny Money

Arjantinli ikili Les Kellies, Fire Records etiketiyle yayınlanacak yeni albümünü aklınızdan uzun süre çıkmayacak bir gitar parçasıyla duyurdu. Post punk sevdalısı Cecilia Kelly ve Silvina Costa’dan oluşan ikilinin altıncı albümü Suck This Tangerine, 27 Şubat 2020’de yayınlanıyor.

ALBÜM: Bjarki – Psychotic_Window

6-7 Mart 2020’de dördüncü kez Zorlu PSM’de düzenlenecek Sónar İstanbul programına geçtiğimiz hafta eklenen Bjarki’den yepyeni bir albüm. İzlandalı müzisyen ve prodüktör Bjarki Runar Sigurdarson’un incelikli tekno anlayışıyla hayat verdiği Psychotic_Window, festival hazırlıkları için doğru bir zamanda geldi.

TEKLİ: Tame Impala – Posthuman Forgiveness

Kevin Parker, ismi Türkçede “Öldükten sonra gelen bağışlama” anlamına gelen yeni Tame Impala şarkısında kanser nedeniyle kaybettiği babasına sesleniyor. “Posthumous Forgiveness”, Tame Impala hayranlarını derin düşüncelere daldırmanın garantisini veren, altı dakikalık, sakin tempoda akan dinamik ve görkemli bir şarkı.

TEKLİ: Kali Uchis – Solita

2018’de yayınladığı Isolation’la radarımıza -ve 19. Sıradan 2018’in en iyi 50 albümü listemize- giren Kali Uchis, çıkış albümünün ardından ilk yeni parçasını paylaştı. Prodüktörlüğünü J Balvin ve Tainy’nin paylaştığı “Solita”, 2020’de yayınlanacağı tahmin edilen yeni Kali Uchis albümünün de ilk teklisi.

EP: Sunset Stream – Güverte

Mevzu Records etiketli Güverte, zevk veren gitar tonlarına tutturulmuş melodiler ve nefis duyulan vokaller aracılığıyla, İstanbullu grup Sunset Stream’in bir hayli tutkulu ve heyecanlı dünyasına sizi çağırıyor. Bu dünyaya girdiniz mi, bir süre çıkmak istemeyebilirsiniz. Güverte repeat’te çalarken Black Tambourine, Velocity Girl, erken 90’ların Slumberland grupları kulaklarımıza çalınıyor, gürültülü pop müziği sevgisi yüreklerimizi kabartıyor…

TEKLİ: Tenacious D – Don’t Blow It, Kage

Jack Black ve Jack White’ın ortak proje yapması konusunda artan baskı (?!) sonuç verdi. Uzun bir aranın ardından gelen Tenacious D teklisi “Don’t Blow It, Kage”, Jack White prodüktörlüğünde kaydedildi ve bu vesileyle tabii ki Third Man Records’tan yayınlandı.

TEKLİ: Khruangbin & Leon Bridges – Texas Sun

7 Şubat 2020’de yayınlanacak Texan Sun EP’si Khruangbin’in Leon Bridges’la turnede yollarının kesişmesiyle ortaya çıkan bir proje. Stüdyo seanslarında kaydettiği şarkılardan birinin Bridges’ın vokalleriyle zenginleşeceğini düşünerek müzisyene gönderen Khruangbin, sonrasında EP’ye dönüşecek bir çalışmanın temellerini atmış. Paylaşlan ilk şarkı ise EP’ye ismini veren şarkı.

ALBÜM: Volkan Ergen Hoşnutluk Vadisi Orkestrası

Doğaçlama tabanlı deneysel üretimleriyle tanıdığımız müzisyen Volkan Ergen, geçtiğimiz yaz üçlüsüyle yayınladığı albümünün ardından özel bir çalışmayla karşımızda. Volkan Ergen Hoşnutluk Vadisi Orkestrası isimli 11 şarkılık albümde Şevket Akıncı, Hazal Döleneken, Alper Maral, Ross Daly, Tolga Tüzün gibi isimlerin de arasında yer aldığı kalabalık bir müzisyen grubu, Ergen’in ürettiği “şartlanmış olasılık” kavramını bir orkestra düzenine aksettiriyor. Albümü dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

ALBÜM: A Beautiful Thing: IDLES at Le Bataclan

Post punk ruhunu avangart ve patlayıcı bir enerjiyle kesiştiren Bristol çıkışlı IDLES’ın yolu henüz bu taraflara düşmedi ama sahnede nasıl devleştiklerine dair somut bir belgemiz var: IDLES’ın Bataclan konser albümü!

Yükleniyor...