Cyberpunk 2077 evreninden bir anime dizisi

Kataloğundaki orijinal animasyon yapımların sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix, gaming dünyasına da temas eden işlerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Leauge of Legends evreninde geçen Arcane’in platformun en çok izlenen yapımlarından biri olmasının ardından sırada bir Cyberpunk 2077 spin-off anime dizisi var.


CD Projekt RED’in ilk duyurusunu 2012’de yaptığımı Cyberpunk 2077 oyunu, yıllarca ertelenip, devasa bir beklenti yaratıldıktan sonra Aralık 2020’de yayımlandı. Distopik bir açık dünya oyunu olan Cyberpunk 2077, bir kanun kaçağı olan V karakterini merkezine alıyor. Çeteler ve büyük şirketlerin hüküm sürdüğü Night City isimli devasa bir şehirde geçiyor. Sibernetik geliştirmeler, hack ve dövüş yetenekleri, türlü silahlar ve kıyafetlerle V’yi daha donanımlı bir hâle getirip zorlu görevleri gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz. 

Video oyun sektöründe çığır açacağı söylenen teknolojik yenilikler vadeden CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 ilk yayımlandığı dönemde oyundaki kimi açıklar ve hatalar sebebiyle eleştirilerin odağındaydı. Yine de oyun dünyasında son yılların en büyük hadiselerinden biri olduğuna şüphe yok.

Netflix, izleyicilerini Night City’nin suç ve ileri teknolojiyle donatılmış sokaklarına 10 bölümlük bir anime dizisiyle davet ediyor. CD Projekt RED ve Studio Trigger ortaklığıyla hayata geçirilen dizinin ismi Cyberpunk: Edgerunngers. David, Maine, Dorio, Kiwi, Pilar, Rebecca, ve Lucy isimli karakterle tanıştığımız aksiyon dolu ilk fragman hemen aşağıda.

Oyunun yaratıcı ekibinde yer alan Rafał Jaki, dizinin de showrunner’ı. KILL la KILL, Star Wars: Visions gibi serilerden tanınabilecek Hiroyuki Imaishi, 10 bölümün de yönetmeni. Müzikler de Silent Hill oyun ve filmlerinin bestecisi Akira Yamaoka’dan. 

Cyberpunk 2077 âleminin bu seriye benzer çeşitli uyarlamalarla kapsama alanını genişletmeye devam edeceğine şüphe yok. Dizinin devamı olmayacak bir hikâye anlatacağı söyleniyor ama uçsuz bucaksız Night City, türlü türlü kurgular üretmek için oldukça elverişli. 

Cyberpunk: Edgerunners, önümüzdeki eylül ayında Netflix’te olacak.