Damon Albarn, Roskilde'de güvenlikler tarafından sahneden indirildi!

Geçtiğimiz hafta sonu Danimarka’daki Roskilde Festival’da African Express ile birlikte sahne alan Damon Albarn, saatler süren setini bitirmek istemeyince güvenlik tarafından sahneden indirildi. 

African Express ile birlikte yeniden müzikseverler ile buluşan Damon Albarn, Roskilde Festival’da bu kez biraz taşkınlık yaparak, sahneden inmeyi reddetti. Beş saat boyunca sahnede kalan Damon Albarn ve African Express’teki müzisyenler, saat sabaha karşı 4’ü gösterdiği sıralarda organizatörler tarafından performanslarının artık sona ermesi gerektiğine dair bir uyarı aldı. Uyarıya rağmen Damon Albarn’ın durmaması üzerine güvenlikler devreye girdi. Aynı esnada The Clash’ten “Should I Stay or Should I Go” parçasını da söylemeye başlayan Albarn’ın görüntüleri, gençliğindeki taşkın zamanlarını anımsatan cinsten.

Damon Albarn, solo olarak çıktığı konserlerde mutlaka yer verdiği Gorillaz parçalarından biri olan “Clint Eastwood”u, Roskilde Festival’da African Express ile seslendirdi. Festival katılımcıları tarafından kaydedilen performansı ve ayrıca The Clash cover’ını da aşağıdan izleyebilirsiniz.