Muhsin Akgün’ün objektifinden, İstanbul’da son 10 yılın unutulmaz konserleri

Muhsin Akgün, geride kalan 10 yılda İstanbul’da yüzlerce konserde fotoğraflar çekti. Kadrajına sığdırdığı efsane isimlerin, unutulmaz anların hesabını yapmak hiç de kolay değil. Akgün’ün etkileyici arşivinden özel bir seçki, 248 sayfalık yeni bir kitapta derlendi.

Söz ve Müzik: İSTANBUL 2 ismini taşıyan kitapta Nick Cave’den Manu Chao’ya, Iron Maiden’dan Lady Gaga’ya, St. Vincent’tan Damon Albarn’a uzanan geniş bir seçki var. 2010-2020 aralığında İstanbul’da gerçekleşmiş tam 199 konserden 204 enstantane. Kitap, ArtıBir’in katkılarıyla 2 Ekim Cuma günü raflardaki yerini aldı.

Nostaljik hisler ve yakın geçmişten hafızalara kazınmış anlarla dolu bu kitap, kalabalık hâlinde canlı müziğin büyüsünü birlikte hissetme özlemini perçinliyor. Editörlüğünü Derya Bengi’nin, tasarımını da Hakan Lokanoğlu’nun yaptığı kitabı satın almak için buraya.

Serinin ilk kitabı da Ekim 2010’da yayımlanmış ve sayfalarında Norah Jones, Depeche Mode, PJ Harvey, Sonic Youth, Wayne Shorter ve Tori Amos gibi isimlere yer vermişti.