Gorillaz’ın Song Machine serisi Peter Hook & Georgia düetiyle üçlendi

İngiliz çizgi grup Gorillaz’ın Georgia ve Joy Division / New Order üyesi Peter Hook ile kaydettiği yeni şarkı “Aries”’, Song Machine adlı video serisinin üçüncü bölümünü oluşturuyor. Parçanın klibinde basçı Murdoc’un ezeli düşmanı vokalist 2D ile çıktığı yolculukta yılların biriktirdiği kinin kısa sürede alevlenmesini izliyoruz. 

Serinin ilk bölümü, grubun Slowthai ve Slaves ile seslendirdiği “Momentary Bliss”, ikinci bölümü de Malili sanatçı Fatoumata Diawara’yla stüdyoya girdikleri “Désolé” şarkısı ile gelmişti. Grubun gitaristi Noodle, yeni parçalarına ismini veren koç burcu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Oldukça sabırsız ve rekabetçi olan koç burçlarının çoğunda mitolojik liderlerde görülen savaşçı bir ruh var.” 2D de parçanın yayınlanmasının ardından hayranlarına şu hatırlatmayı yaptı: “Evde, güvende ve takipte kaldığınızdan emin olun. Bir de ellerinizi yıkamaya devam edin.” Klibin ne zaman hazırlandığını bilmesek de, karakterler yol aldıkları ıssız sokakta fiziksel mesafelerini koruyor gibi görünüyor. 


Gorillaz, küresel karantina günleri başlamadan önce paylaştığı sosyal medya mesajında Song Machine serisinin 6 bölümünün kaydedildiğini; Schoolboy Q ve Tame Impala gibi sürpriz isimlerle stüdyoya girdiklerini müjdelemişti.