Daniel Lopatin’in “Uncut Gems” müzikleri Warp etiketiyle albüm oluyor

Oneohtrix Point Never mahlasıyla yayınladığı zihin açıcı albümlerin üzerine leziz bir film müziği arşivi inşa etmeye başlayan Daniel Lopatin’in Safdie Kardeşler’in son filmi Uncut Gems için hazırladığı parçalar Warp etiketiyle albüm oluyor.

İkiliyle 2017 yapımı Good Time’da da birlikte çalışan Lopatin, bu film için yaptığı müziklerle Cannes’dan ödül kazanmıştı. Hem filmden diyaloglar hem de Lopatin’in tekinsiz bestelerinin bir araya geldiği Good Time OST albümü de Warp tarafından yayınlanmıştı. 

Başrolünde Adam Sandler’ın yer aldığı Uncut Gems, prömiyerini Telluride Film Festival’da yaptıktan sonra Rotten Tomatoes’da kazandığı %100 puanlamayla dikkatleri çekti. Birçoklarına göre bu seneki Oscar yarışında Joaquin Phoenix’in yanı sıra Uncut Gems performansıyla Adam Sandler da güçlü bir aday. Filmin Lopatin imzalı müzikleri 13 Aralık’ta albüm olarak yayınlanıyor. 17 şarkıdan oluşacak albümün kapak tasarımı ve filmin fragmanı aşağıda.


Melikşah Altuntaş’ın Bant Mag. No:58 için hazırladığı “Kameranın netlemediği kahramanların sineması: Josh ve Benny Safdie kardeşler” dosyasını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yükleniyor...