Dario Argento’nun yeni filminin müzikleri Daft Punk’tan

Suspiria, Profondo Rosso ve Inferno gibi filmleriyle korku sinemasına büyük bir miras bırakan İtalyan yönetmen Dario Argento, sekiz yılın ardından çekeceği ilk film olan Occhiali Neri’nin müziklerini Daft Punk’a emanet etti.

Occhiali Neri’de aktivist kimliğiyle de tanınan Asia Argento da kamera karşısına geçiyor. Çekimleri Roma’da yapılacak filme dair detaylar henüz paylaşılmış olmasa da filmin Çinli bir kadın ve çocuğunu merkezine alacağı konuşuluyor. 70’ler ve 80’lerde çektiği kült filmlerinin gerilim dozunu uzun yıllar birlikte çalıştığı Goblin grubunun atmosferik müzikleriyle körükleyen Dario Argento, yeni filmine dair Le Repubblica’ya verdiği röportajda Daft Punk’la el sıkıştığını doğruladı. Filmin müziklerini yapmak için Daft Punk’ın kendisiyle iletişime geçtiğini söyleyen yönetmen, ikilinin projeyi duyduktan sonra müzikleri hazırlamak için epey heyecanlandıklarını vurguladı. Önümüzdeki günlerde Daft Punk’ın ilk taslaklarını duymayı beklediğini belirten Argento, uygun koşulların sağlandığı ilk fırsatta Roma’da buluşacaklarını da sözlerine ekledi.

Son albümü Random Access Memories’i 2013’te yayımlayan Daft Punk, 2010 yapımı Tron remake’inin de müziklerini bestelemişti. Dario Argento’nun yeni bir film çekiyor olması başlı başına heyecan verici bir haberken bu beklenmedik güç birliğiyle Occhiali Neri için sabırsızlanmamak elde değil.


Yükleniyor...